Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Milyen rovar lehet ez?

Garott kérdése:

Milyen rovar lehet ez?

Figyelt kérdés

A tegnapi napon vettem észre, hogy sajnos valamilyen rovartetemek vannak a szoba egyik pontjában. Annyira aprók, hogy először azt hittem egérürülék, mert az udvarról már többször beszöktek míg szellőztettem a konyhaajtót. A másik ötletem az a rovarürülék volt, mert sajnos a lakásbanmár többször összevesztünk különböző pókkal mik nem hálótraknak hanem a falból jönnek elő, valamint pókszázlábú a környéken nagyon gyakori az elmúlt 1 évben kb 5-öt találtam már a lakásban.


Azonban ahogy ma lefényképeztem, és nagyon közel vizsgáltam derült ki számomra, hogy ez bizony kis rovarok tetemei.


Az első képen a számosságuk látszik:


[link]


A második egy közeli, de annyira kicsi, hogy nem tudott ennél jobb fókuszt összehozni. A képen kettő tetem látszik, a jobb felső egy hangyáé, és a méret összehasonlítása miatt hagytam ott.


[link]


Sajnos a háznak minden feltétele megvan aa rovarok kedvelt lehetőségeihez. Csak tavaly augusztus óta lakok itt, de az alábbiak bizto, hogy nekik kedveznek:


A lakás alatt pince van.

A lakás nincs alapozva, az előző lakó a parkettát kb a földre ragasztotta fel. emiatt a padló kb sehol nem vízszintes (ez van ahol 2-3 centi különbséget jelent).

Ez főleg a széleken lévő lambériacsík (vagy mi a neve), miatt gond, mert amögé bármi bepetézhet).


Ahol ezek vannak, az pont egy sarok. A másik falon túl a konyha van. A konyha felújítása kb 3 hete lett meg, ekkor ezen a válaszfalon számos lyuk lett betemetve, többek között az amin a vízvezeték jön be, és eddig ez egy karnyi lyukként volt meghagyva, azaz egy kisebb menyét is be tudott volna jönni. Amióta ez rendezve lett azóta történhetett valami.


Szitén ebből a sarokból jöttek már elő nagyobb testű (kb 10 centis) fekete pókok amik ugrálva próbáltak megölni.


Végül ebbe a sarokba van beállítva egy kb 100 éves komód, ami még a nagymamámé volt, és bár nem látszik, hogy beleette volna valami magát, azért elég használtas darab.


Sajnos mivel fent is írtam, nem olyan rég lakok itt. Ez alatt kicseréltettem az összes nyílászárót, bevezettem a gázt, a fürdőszoba teljesen fel lett újjítva, és a konyha is, de a szoba újraalapozására semmi pénzem nincs, de még a tél előtt a lakás külső szigetelését is megcsinálják. Így nem elhanyagolva van csak egyszerűen túl sok lehetőségük van a rovaroknak a bejutásra.


A segítséget abban kérném, hogy kb milyen rovar lehet ez? Az biztos, hogy amióta tegnap berovarírtóztam a sarkot, mintha több tetem lenne.


Próbáltam magamtól rákeresni, de az ágyi poloska az másmilyen,viszont nagyon bogárszerűen látszanak az "ízei", főleg a felye, hogy külön van, bár nagyon hasonló a testéhez. És a lábaik is be vannak húzva a hasához, mint kb minden döglött bogárnak.


Elnézést, hogy kicsit hosszúra eresztettem, de minden részletet le akartam írni, ez talán segít rájönni.



2020. ápr. 21. 16:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Mégis csak jó lenne egy jobb kép, de így az elmosódott fotó alapján akár kenyérbogár is lehet. Vagy rokona, vagy ismerőse. Keress rá a névre.
2020. ápr. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!