Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Miért kezdenek kiszáradni a...

Miért kezdenek kiszáradni a tudják?

Figyelt kérdés
3-4 hete vettem elsőnek észre, hogy a túják az udvarban száradásnak indultak a tetején. Tudtok valami praktikát, valami tápanyagot vagy bármit, hogy ne keljen ki vágni őket?

2020. máj. 24. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Kapnak elég vizet ? Tél végén a kiszáradás szokta a legagyobb pusztulást okozni.
2020. máj. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

Nálam valami betegség nyírta ki 2018-ban az összes tuját. Igaz már benne voltak a korban, 10+ évesek.

6-8 méteres nagy tuják, szépen lassan az összes kiszáradt, mára már egy sem maradt a 14 növényből. Mindent megpróbáltam, körbeástam és több köbméter vizet engedtem a törzséhez, speckós műtrágya sem segített.

Aztán egy ismerősöm mondta, hogy nála is ugyan ez volt amit egy betegség okozott.

2020. máj. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendszeresen locsolunk itthon. És nálam is ez van, az összesnek a teteje kezd. Esetleg ha vissza vágnám?
2020. máj. 24. 13:02
 4/6 anonim ***** válasza:

A tuját öntözni kell és nem locsolni.A tuja vízigénye növény .

Akár vissza vágni is lehet.

2020. máj. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sok betegség és kártevő okozhatja.

Beírod a gugli képkeresőbe, hogy "tuja betegségei", meg "tuja kártevői", és a képek alapján próbálod beazonosítani, hogy melyik dolog hasonlít rá. Száradás meg száradás közt különbség van, szóval lehetséges, hogy rájössz a megoldásra.

Az kizárt, hogy tavasszal vízhiány miatt száradjon ki egy tuja, ha nem homokon van. A túlöntözés miatti gyökérpusztulás még valószínűbb ok a kiszáradásra.

2020. máj. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez már a klímaváltozás következménye. Kb 15 éve kezdődött, akkor még csak az ország déli, délkeleti részein, de azóta elterjedt mindenhol.
2020. máj. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!