Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Autóba szerelhető nyestriasztó...

Autóba szerelhető nyestriasztót keresek, mivel a "kis drágák" szétrágták az autó vezetékeit. Kérem, akit szintén "megvicceltek" ezek a "kedves" rágcsálók, és tud tuti tippet, megosztaná velem? Köszönöm.

Figyelt kérdés

#Nyest az autó motorházában. #Nyest által szétrágott vezetékek az autóban.
2020. jún. 9. 20:29
A kérdező szavazást indított:
Ultrahangos riasztó jó?
Ultrahangos riasztó nem jó?
7 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az olcsóbbik semmit sem ér!

Viszont a drágább még annyit sem.

2020. jún. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ötlet? Javaslat? Csak csillaggarázs van.
2020. jún. 9. 22:33
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem használ ellenük, maximum 2-3 hónapig. 10 éve küdzdök velük. Budapest szélén lakom, tele van nyesttel. Ha elmegyek a szüleimhez, ott is vannak, a padláson élnek.

Szóval 10 év tapasztalat után modnom: nem jó az emberi haj/állatszőr. Nem működik a vizespalack a kocsi köré. Nem működik a rádió, az ultrahangos riasztóból egyik sem. Nem jó a gázolajos, vagy ecetes rongy, a vizelet sem. Ezek egy percre sem tartották távol őket.

A nyests spré működött 4-5 hónapig. Megszokták és már bemennek. Pedig olan szaga van, hogy 3-4 háztömbről érezni. Volt már, hogy nem tudtam, hova parkoltam a belvárosban és szag alapján kerestem meg a kocsit :D

3 napja fújtam be megint. Tegnap este pont kinéztem az ablakon, ott ült a kocsim tetején.

Próbáltam élve elfogó csapdát. A nyest túl okos. Ellenben fogtam vele sünt, idegen macskát, a saját macskánkat, apró rágcsálókat...

És még az sincs, mint a patkánynál, hogy pár napig élesítetlen csapdával szoktatod őket. A nyest elsőre sem megy bele, tudja, hogy valami nem oké.


Egy megoldáson vacilálok. Ráadásul elég olcsó beszereléssel együtt: az elektrosokkos elriasztó. 6-8 elektródát beszerenek oda, ahol fel szoktak jönni. Nem öli meg, de ezen csak nem jut át. Egyetlen aggodalmama, hogy vajon nem okoz rövidzárlatot? Nem égeti szét a vezetékeket, ha mondjuk odaszorul a nyest és folyamatosan rázza az áram?


De szerintem egyedül a mechanikai akadály lehet megoldás. Ajánlják, hogy húzz gégecsövet a kábelekre, tekered be őket duckt tape-el, de had nem baromjam már össze a motorteret. egyébként nem hiszem el, hogy gyárilag nem lehetne egy hálót tenni a motortér alá és a kerékjáratokat is csak le lehet zárni valahogy. É már arra is gondoltam, hogy valami dróthálót odateszek a kocsi köré hasmagasságig.

2020. jún. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekünk egész egyszerűen a motortérbe nyomkodott/szórt kutyaszőr vált be, az ilyen kütyük egyáltalán nem, vagy csak rövid ideig.

(Egyébként a nyest nem rágcsáló.. :D )

2020. jún. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A szomszédom Peugeot-ját rágcsálja szét előszeretettel, pedig sok autó van körülötte az utcán.

Ő is tett bele kutyaszőrt, de hatástalan volt.

Még egy második elektromos nyestriasztót is beszereltetett az autójába de úgy tűnik, hogy azt már nem hagyta figyelmen kívül a nyest.

Egy hét után miszlikre szétrágcsálta.

:)

2020. jún. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szomorú, de köszönöm szépen a válaszokat. Most közel háromszázezer Ft összegű kárt csinált (Honda). Olvastam, Németországban éves szinten milyen nagyságrendű károkat okoznak. Nem hiszem, ha ez ekkora méretekben elterjedt a gyártók nem tudnának valamit tenni ellene.
2020. jún. 10. 11:15
 7/14 anonim ***** válasza:
Tudnának, de amikor csak a motortér hangszigetelő gyapotja 50.000 pénzbe kerül, plusz 30-ért cserélik, nem is olyan rossz üzlet az nekik.
2020. jún. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Amúgy szerelj be ultrahangost. Annyit ér, ha idegenbe parkolsz, talán nem abba mászik be.
2020. jún. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Próbáltam azt is, hogy mindig máshová parkolok. Időnként az utca másik végébe. Ilyenkor mindig letörölgetem a motorblokk borítását, a biztosítékdoboz fedelét, az akksi tetejét, de másnap ugyanúgy tele van lábnyommal.
2020. jún. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A mai napon (2020.06.13.) befújtuk nyest, menyét szagtalanító spray-vel, majd ugyanennek a (testvérével) a nyestriasztóval. Kíváncsian várom a reggelt.

Tegnapelőtt kutyaszőrt tettünk a motortérbe, de nem ért semmit.

Kemo Z101 Nyest és menyét szag eltávolító spray 500ml

Nyestriasztó spray Kemo Z100

Érdekes, hogy sok autó van az utcában, és a szomszéd srác autóját, valamint az enyémet "tüntették ki szeretetükkel"!

Állítólag, az még jó lehet:

Nyest stop

NYEST RIASZTÓ GOLYÓ

2020. jún. 13. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!