Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Milyen kártevőre utal az, ha...

Enkidu kérdése:

Milyen kártevőre utal az, ha a cseresznye fa levelei tele vannak apró barna pöttyökkel, a levelek gyengék és már sárgásak? A diófákon meg nincs termés és barnulnak a levél végek, vagy akár egész levelek, ez mire utal?

Figyelt kérdés

2020. aug. 25. 19:03
 1/5 Matrix2004 válasza:
Nem vagyok szakértő, de szerintem nitrogénhiánx
2020. aug. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kártevő, hanem valamilyen gombabetegség, mindkét fánál. A diónál lehet mondjuk baktérium is, de a gomba ott is valószínűbb.

Keress rá a ... betegségeire a gugli képkeresővel. Ha már fotót nem mutattál.

Mondjuk Mister és Topas keverékével jó eséllyel meg tudsz állítani minden fontosabb gombabetegséget. De ha csak egyet akarsz használni, akkor érdemesebb beazonosítani a konkrét gombát a net segítségével.

2020. aug. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2# Köszönöm szépen! Sajnos nem fotóztam le, és messze van a hely. A diónál a google cikkek alapján a Gnomonia leptostyla a kórokozó. A cseresznyefán pedig a Gnomonia leptostyla a bűnös.
2020. aug. 29. 23:39
 4/5 A kérdező kommentje:

Most nézem, hogy ugyan az a kettőnél a kórokozó. Szóval mindegyikre ezt hozta ki a google az adott fánál.

#2: Akkor ezek szerint típustól függetlenül ez több fát is megtámad és ez van elterjedve a kertben? És akkor a Mister és Topas keverék mehet?

2020. szept. 1. 21:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nagyjából biztos vagy benne, hogy gnomónia, akkor a Topas elég. Fennálló erős fertőzésnél lehet kicsit töményebben is, mint amit írnak a csomagoláson.

Úgy tudom, nem teljesen ugyanaz a két betegség, hanem két különböző fára alkalmazkodott változat. De mindegy is.

2020. szept. 2. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!