Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ételmoly (Aszalványmoly)...

Ételmoly (Aszalványmoly) ellen hatékony csomagolási módszer (dobozolás, költözés esetén) hogy ne vigye át az ember a másik tiszta lakásba, mint az ágyipoloskát?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy a jelenlegi lakásomban borzasztóan elszaporodtak a molyok. Kiirthatatlanok lettek. Hiába vásároltam rengeteg műanyag cipzáros zacskót amelyekbe belepakoltam a létező összes fűszert, lisztet, száraztésztát stb. ezek a rohadék dögök valahogy mindig megtalálták a módját hogy beleegyék magukat a zacskókba. Elmondani nem tudom, mennyi mindent kellet már kidobnom ezek miatt a rohadék kártékony férgek miatt.


Ráadásul már szinte napi szinten irtom fizikailag az undorító hernyóikat, amik megjelennek a konyhapulton, a szekrényben vagy a plafonon.


Ezek a mocsok férgek legalább olyan kártékonyak, mint az ágyipoloska és legalább olyan kiirthatatlanok. Viszont hálisten végre lehetőségem nyílt arra, hogy fel tudjam újítani a lakásomat. Viszont addig a holmiaimat be kéne dobozolnom. Viszont nem szeretnék egyetlen egy pondrót sem magammal vinni a felújított lakásba, ezért a kérdés:


Mit helyezzek a dobozokba, ami ezeket a dögöket ne engedje tovább tenyészni (a legnagyobb öröm számomra az lenne, ha az összes megpusztulna)? Úgy olvastam hogy a levendulát ezek a kártékony férgek utálják. Kérdés hogy ez mennyire van így? (Ugyanis ha ez igaz, akkor - kerül amibe kerül - veszek egy halomnyi szárított levendulát és minimum 1 liternyi levendulaolajat, amit szétpermetezek az összes elcsomagolt holmi közé.)



2020. szept. 5. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem dobj ki mindent és apránként töltsd fel ismét a készleteidet. Én biztos, hogy az ilyen fertőzött cuccot nem, szállítanám sehova.
2020. szept. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha molypetésen csomagoltad be őket, és a zacskókban keltek ki, akkor minden kuka. A molykakis étel nem túl étvágygerjesztő.


A levendulaolaj nem igazán hatásos konyhai moly ellen, ha pedig a molyok bent vannak a zacskóban, a levendulaolaj meg kint, akkor semmi hatása nincs. Ha pedig lyukat rágtak a zacskókra (bár a vastag anyagú, záras műanyag zacskók esetén ezt kétlem), akkor, ha a vagyonba kerülő 1 liter levendulaolajat rájuk öntöd, minden fűszered és tésztád ehetetlen lesz.


Ami esetleg menthető azt megpróbálhatod legalább 2-3 napra betenni egy fagyasztóba. Bár én ezzel sem kísérleteznék. Inkább az újonnan vásárolt cuccokat sterilizálnám így: a zabpehelyben már a vásárláskor benne van a molypete, azt mindig a fagyasztóba szoktam rakni, és akkor nem kelnek ki.

2020. szept. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Raknék én levendulát minden egyes zacskóba is, de kidobni viszont nem volna szívem.


Ugyanis itt nem mezei zabpehelyről meg "olcsó bolti őrölt köményről" meg hasonló egyszerű fűszerekről, hanem kifejezetten drága fűszerekről van szó. Úgy mint, shiitake gomba, kombu algalap, Katsuobushi - szárított füstölt tonhal pehely, szárított vargánya, különféle keleti fűszerek (kurkuma, kardamom, szegfűszeg, fahéj, sáfrány, curry levél, garam masala stb.) ráadásul nem is a sarki közértből, hanem minőségi fűszerkereskedésből. (Ugyanis én imádok főzni és nem sajnálom a pénzt a legjobb minőségű alapanyagokra. Nekem ez a hobbim.)


Ugyanakkor nem vagyok túlságosan vagyonos ember sem, ritka az, ha én meg tudom engedni magamnak hogy drága és értékes fűszereket vásároljak - pl. vargányát vagy sáfrányt, ezért úgy vigyázok minden fűszeremre mint a szemem fényére és igyekszek minden gondosan is becsomagolni. Nekem valóságos érvágás lenne, ha ki kéne dobnom az összes fűszeremet - aki hozzám hasonlóan szeret főzni és szereti a minél összetettebb ízeket, az átérzi a problémámat. (Bár sajnos így is szelektálnom kellett, mert ezek a rohadék mocsok dögök képesek valahogyan bejutni a szorosan lezárt üveg fedele alá és ott tenyészni).


Akkor tényleg ez az egy megoldás, hogy tegyem be a fűszereket a fagyasztóba? Rendben én megteszem, csak kérdés hogy nem romlik-e ezáltal a fűszerek minősége?

2020. szept. 6. 19:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Vegyél ilyet:

[link]

2020. szept. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

# 4

Már csak annyi a kérdésem, hogy vajon hogyan fogok én egy ilyen csapdát elhelyezni a becsomagolt élelmiszerek közé, amik végül a dobozba kerülnek? Nem hiszem azt hogy egy ilyen csapda működőképes volna egy lezárt doboz belsejében is.

2020. szept. 6. 20:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyilván nem a zacskóba kell tenni, erre írtam:


"Ráadásul már szinte napi szinten irtom fizikailag az undorító hernyóikat, amik megjelennek a konyhapulton, a szekrényben vagy a plafonon."


Ebből következtettem, hogy nem csak lezárt zacskóban vannak.

De ha igen, akkor marad a fagyasztó!

2020. szept. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az 1. kommentedben feltett kérdésre válaszolva, miszerint teheted-e a fűszereket a mélyhűtőbe: ha hermetikusan be van csomagolva (azaz a záras műanyag zacskóban van), akkor nem tapad a fűszerre zúzmara, illetve a hűtőből kivéve sem áztatja el a fűszert a pára. A fűszer maga száraz anyag, tehát nem fog benne jég képződni. Szóval, igen.


A biológiai molycsapdáról: az kizárólag a kifejlett nőstény lepkék ellen van, a kukacok nem reagálnak rá. A hatásfoka alacsony: amelyik nőstény nem repül bele, az párzani fog és újabb petéket rakni. A dobozán és a megadott linken is megtalálható, hogy erős fertőzés esetén csak lokalizációra alkalmas. Tehát, tényleg csak a fagyasztót tudom ajánlani.

2020. szept. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocs, késő van. A hímeket vonzza a csapda, minden más stimmel.
2020. szept. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!