Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ózongenerátor moly ellen hatásos?

Ózongenerátor moly ellen hatásos?

Figyelt kérdés

Adott egy kisebb helység, ahonnan nem bírom kiűzni az aszalványmolyokat. Már semmilyen élelmiszer nincs benne, állandóan irtom őket, csapdák vannak benne, de minden nap így is összefogok vagy 5-7 darabot. A probléma majdnem 1 éves.

Szerintetek az ózongenerátoros kezelés hatására elpusztulnak a lepkék, lárvák, peték, vagy kidobott pénz lenne az is?


2021. márc. 16. 23:25
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Az ózon méreg, ne használd olyan helyen, ahol ember nelélegezheti.

A moly küzdelem kb véget nem érő háború.

Ki kell dobni az összes molyos kaját, az újakat pedig légmentesen zárva tartani.

Így a boltból hazahozott molyos kajából nem.tudnak átmenni másba.

2021. márc. 17. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A semmiből pedig nem lesz moly. Mégis van valami, amiben szaporodnak. Vagy pedig most még az is elképzelhető, hogy valahol még az ősszel bebábozódtak, és sorra kelnek ki. De akkor is el kell nekik fogyni, ha a kikelőket összefogdosod csapdával, és semmit nem hagysz nekik elöl, amiben újra szaporodni tudnak.
2021. márc. 17. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg és töröld át a réseket és a polcok alsó felét, ott szeretnek bebábozódni a lárvák.
2021. márc. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egy kb. 4 m2-es helységről van szó. Funkciója gépészeti helység.

A gond tavaly nyáron kezdődött, amikor betettünk egy zsák héjas diót, és elfelejtkeztünk róla. Nem is mentünk be ide, csak valamikor szeptemberben. Addigra viszont a falon, a plafonon mindenhol ott voltak a kukacok, bábok.

Kihajítottam a rossz diót, azon kívül nincs, nem is volt soha semmilyen élelmiszer a helységben. Amit lehetett, mindent szétszedtem, domestoszos vízzel mindent áttöröltem. Amit találtam kukacot, bábot, lepkét mindet likvidáltam. Mivel gépészeti helység, van relatíve több olyan rés, ahova nem férek be.

Mai napig minden nap lecsapok olyan 4-6 molylepkét, találok 1-1 kukacot.

Mivel nem tudok tovább törölgetni, nincs mit kipakolni, ezért gondoltam az ózongenerátorra. Hogy a gáz mérgező, azt tudom.

Kényelmesen meg tudom tenni, hogy bekapcsolom a gépet 1-2 órára, és addig senki nem lesz az adott helységben, és le is tudom szigetelni a ház többi részétől. Utána meg ki tudok szellőztetni, meg tudom tenni, hogy akár napokig nem fogunk abba a helyiségbe menni.

A kérdésem inkább az lenne, hogy vajon hatásos-e a molylepke, kukaca, petéje ellen az ózongenerátor?

2021. márc. 25. 12:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Erre nem jó az ózon. Rovarirtás kell.
2021. márc. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy nagy teljesítményű ózongenerátorom már évek óta.

Tavaly az egyik szobában volt egy csomó légy belülről az ablakon.

Rájuk irányítottam a gépet és kimentem.

Fél óra múlva visszamentem, és legnagyobb csodálkozásomra semmi baja nem volt a legyeknek.

2021. márc. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6-os

Ez nem jó hír nekem....persze a molyoknak már inkább.

2021. márc. 27. 01:41
 8/9 anonim válasza:
89%
Szerintem mukodne az ozon. En evek ota kuzdottem a hangyakkal, most vettem egy 48g/h-s generatort alin, egy kezeles utan eltuntek. Nem azonnal olte meg oket, 2-3 nap utan tuntek el teljesen...
2021. ápr. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintetek beválna , ha padláson ( zárt ugye de a cserepek miatt valamennyire szellőző) használnám darazsak ellen?
2021. máj. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!