Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A begónia gombás fertőzése...

A begónia gombás fertőzése miért újult ki?

Figyelt kérdés

Van egy örökvirágzó (semperflorens) száras begóniám (cascade rosé)

[link]

Megvan már vagy 20 éve. Folyton szaporítgatom dugványról, nyárra északi oldalra kirakom és ott folyamatosan virágzik. Tavaly tavasszal fordult elő először, hogy megjelent rajta a lisztharmat vagy lisztharmat szerű gombás fertőzés. Kezeltem amistarral, idén viszont kiújult. Létezik, hogy ez a probléma már a növénnyel marad, vagy én csinálok valamit rosszul?



2021. máj. 2. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a gombaspórákat nem irtottad ki véglegesen.

A lisztharmat fehér bevonatot képez. Az Amistar-t nem ismerem, de lényeges, hogy a földje tetejét is permetezd be a szerrel (MINDENHOL, ne maradjon bepermetezetlenül egy gombostűnyi se.

2021. máj. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Amikor lisztharmatos, mindig permetezd. Valahol megmaradt a spóra.

Próbáld meg Topas-zal, ha az Amistar nem viszi.

Ha tavaly jelent meg a betegség, akkor az ott van valahol a környéken, nem a semmiből lett. Tehát hiába irtod le a növényről, a környezetéből újra megfertőződik. Egy új növény is.

Lehet, hogy most a hűvös időben nem árnyékos helyen kellene tartani.

2021. máj. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


#2, déli ablakban, igaz az ablak mögött, szobában volt, ahol áttelelt úgy, hogy egész télen gombás fertőzésre utaló tüneteket nem mutatott.

2021. máj. 5. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!