Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Petrezselyem levelét egy...

Petrezselyem levelét egy éjszaka alatt lerágta valami gonosz lény. Ki tudja hogy mi lehet az aki bukik a petrezselyem lombjára?

Figyelt kérdés

2021. máj. 17. 15:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

A szárakat otthagyta, röhejes és egyben siralmas látvány.


Nem gondoltam volna hogy a karakteres íze miatt kedveli valami állatka ennyire.

2021. máj. 17. 15:26
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csiga.
2021. máj. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Milyen hosszú volt a petrezselyemsor? Kevéskével vele bírt egy-két csiga is, de nagyobb mennyiséghez nyúl, őz stb. kellett. (Vagy a szomszéd tette - bosszúból...?)
2021. máj. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is csigára tippelnék...

Ebben a nedves időben fokozottan előjönnek.

2021. máj. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Meztelen csiga. Mindent felfal ami az útjába kerül. Nálam a veteményjelző papirt is felzabálta.
2021. máj. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Egyetlen egy tő (cserépben vettem, kB 15 szál lehetett) francia petrezselyem volt, kísérleti jelleggel. Hát igen, most guta ütne ha több ezer forintot bezabált volna a látogató.

Itt nyuszi, őz nincs. Csigákat látok, nudi csigák.

2021. máj. 17. 18:10
 7/11 anonim ***** válasza:

Meztelen csiga volt, aminek egy petrezselyem levélzetének lerágása nem probléma.

Mit tegyél?

Bizonyára más leveleket is lerágtak már. Most egyelőre fektess gyomokat, gallyacskákat közel a petrezselyemhez. Rövidesen összegyűlnek alatta (figyeld napközben, hogy sok van-e alatta). Amikor páran összejöttek, hamuval, konyhasóval (bármivel, ami kiszárítja a testét) szórd körbe a gyomcsomót. Éjszaka, amikor előbújnak, az "csali" kiszárítja a bőrüket és fetrengve elpusztulnak. Ha még maradtak a csomó alatt, vagy az eső feloldotta a sót, nedvessé tette a hamut, ismételd meg. Ha csak kevés van belőlük (3-5) taposd őket agyon. A sótól hamutól semmi baja nem lesz a veteményeidnek, mert kicsi az adag.

2021. máj. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
A csiga nyomát megtalálod. Ha ő volt, akkor garantáltan rászáradt nyálkafoltokat találsz a levélnyeleken, a cserépen, a földön.
2021. máj. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Anzel Mus válasza:
10%
Kovács Ákos lehetett. Nem akar több petrezselymet árulni. Szeretné, ha szétesne a ház.
2021. máj. 20. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Egyetlen egy tő (cserépben vettem, kB 15 szál lehetett) francia petrezselyem volt, kísérleti jelleggel. Hát igen, most guta ütne ha több ezer forintot bezabált volna a látogató"

Azaz fodros metélő petrezselymet vettél: [link]

Cserépben tényleg drága. Vegyél egy zacskó magot (a fodros levelűt keresd, ne a sima levelűt), pár száz forint és a harmadát is bőven elég elvetni. Balkonládába is vetheted. A tájékoztatója szerint már el kellett volna vetni, de nem vagy vele elkésve, én tavaly július közepén vetettem, télen már használtuk, most meg szebb mint bármelyik boltban kapható cserepes változata (az íze is sokkal jobb)

2021. máj. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!