Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Az normális, hogy a 3 éves...

Az normális, hogy a 3 éves körtefa ágain tömegével mászik a hangya 2es a levelei be vannak pöndörödve?

Figyelt kérdés

A választ tudom, nem normalis. Befújtam az ágakat hangyaírtó sprayvel.

Az az érzésem, ezt sem szabadott volna.

Mi a teendő. Mitől van a sok hangya? Tetves a fa, és azért?



2021. máj. 22. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Vegyèl sàrga lapokat. Egy dobozban 10 van. Ragacsos, és beleragadnak a bogarak. Egy próbát megèr. Mi kertèszeti boltban vettük
2021. máj. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért mászik rajta a hangya, mert tetves a fa. Olvasd el pl. ezt : [link]
2021. máj. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
tetves, mint ahogyan az előttem író írta. De az is lehet, hogy körte-levélbolha. Egyébként ez a rosszabbik opció.
2021. máj. 23. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A hangyák nem unaloműzésből mászkálnak oda, hanem valamilyen szívogató állatnak az ürülékét (mézharmatot) eszik. Ez valószínűleg levéltetű vagy körtelevélbolha, de lehet más is, pl. pajzstetű. Az említettek közül csak a levéltetű pöndöríti be a leveleket. Viszont valamilyen atka is pöndörít, csak más módon, és őt nem szeretik a hangyák. Nálam pl. van jelenleg pár bepöndörödött levél ilyen atkák miatt (ment rájuk a Flumite, a málnákkal egy menetben), és most már van körtelevélbolha, velük kell még valamit kezdeni.

Ha fotót mutatsz, akkor meg lehet mondani, hogy azt levéltetű pöndörítette, vagy atka.

De azt te is meglátod, hogy van-e benne levéltetű. Meg úgy egyáltalán, az atkán kívül mindent meg lehet ismerni személyesen, nem csak a kártétele által.

2021. máj. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!