Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Szárnyashangya és vöröshangya...

Szárnyashangya és vöröshangya van a zuhanyzóban. hogyan lehet eltüntetni?

Figyelt kérdés
Nem tudom honnan jönnek, a zuhanyzó melletti kádban nincsenek. Befújtam hangyaírtóval, de utána ugyanúgy megjelentek
2021. jún. 12. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Sok egyedből áll ám egy hangyacsalád!

Irtsd őket szorgalmasan. Hallottam, hogy van valami méreg, amit bevisznek a fészkükbe és irtják egymást.

2021. jún. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól mondja. Létezik egy hangyaírtó csalétek, amit ha kiteszel nekik akkor leviszik a fészkükbe és tovább adják egymásnak, szóval az egész fészek kipusztulhat tőle. Raid vagy Protect márkát keresd, azok a legjobbak. Viszont ha van otthon háziállatod, olyan helyre rakd, ahol nem éri el. Valamint víztől is óvd.
2021. jún. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors segítséget :)
2021. jún. 12. 16:37
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Az nem két fajta. A normál szárnyatlan hangyák nyár elején szárnyas, szaporodóképes példányokat nevelnek. Ezek kirajzanak, párzanak, és a nőstények - miután a szárnyaik lehullottak - új bolyokat alapítanak, ahol ők lesznek a királynők.
2021. jún. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
A kérdező vöröshangyát és szárnyas (feltehetően fekete?) hangyáról írt.
2021. jún. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Miből gondolod, hogy kétféle hangya is lenne nála?
2021. jún. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%
Ő írta, nem én találtam ki. Lehetnek más-más helyen. Nem tudom...
2021. jún. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

Először is, a hangya nem kártevő, méltatlan volt ebbe a kategória nyitni a kérdést.


Másodszor. Ha nem találnak ételmorzsákat a közelben, akkor előbb-utóbb elfogynak majd onnan. Nem irtani kell őket, hanem normálisan eltakarítani a környéküket, hogy ne tudjanak táplálékhoz jutni.

2021. jún. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

7

Azt írta, hogy a zuhanyzóban van mindkettő. Azonos helyen nem él kétféle hangya. Megölik egymást, még azonos faj két családja is általában.

Mint írtam, a szárnyas hangya nem külön faj, hanem minden normál kinézetű (vörös és fekete) hangya ivaros (szaporodó) példányai szárnyasak. Aztán párzás után a nőstények ledobják szárnyaikat, és új bolyt alapítanak, a hímek meg elpusztulnak.

2021. jún. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!