Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Régi szuvas gerendába hogyan...

Régi szuvas gerendába hogyan kell ínjektálni a szúölő szert?

Figyelt kérdés

(Jó- persze, értem, ki kellene cserélni, de ez sajnos nem megoldható, mert akkor el kéne bontani az egész tetőt.)

Szóval hamár benne van a fában, régi gerendában, a kártevő, akkor érdemes szúölővel lekenni?

Illetve hallottam, hogy létezik olyan eljárás, hogy injektálással viszik be a fába a rovarölőt. Ez hogyan történik? Valaki tudja, hogy ezt hogyan kell csinálni?



#rovarirtó #impregnáló #szóölő szer
2021. aug. 3. 22:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én beszélek össze-vissza? Akkor nem sikerült megértened a mondandómat. A facsavar alkalmatlan az álmennyezethez, nem fogja megtartani, plusz repeszteni fogja a fát! A hagyományos fémcsavarnak meg elő kell fúrni a lyukat.
2021. aug. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Elárulod végre, miként rögzíted a tetőtérben a mennyezetet?


Nekem vígan elvan a gipszkarton és a hajópadló is kengyeleken lécekkel, facsavarral a fára rögzítve.

Jah, és a gipszkarton fém menetes csavarral van rögzítve az 5x5-ös lécbe. Az életben nem szakítod ki. És az pont nincs előfúrva.

2021. aug. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
47%
Fémcsavarral!! Tényleg nem érted, amit leírok? Tavaly vagy mikor volt az a baleset, amikor iskolában leszakadt egy neonlámpa, azt is helytelen csavarral rögzítették. Állmenyezet ugyanilyen kényes a csavar fajtájára.
2021. aug. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Tehát a szakma azt írja le szabványként, hogy állmennyezeti tartó elemeket a faanyagba kizárólag fémhez való csavarral szabad rögzíteni?
2021. aug. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szűz Mária gyere le! 🤦‍♂️
2021. aug. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Na srácok, kicsit eltértünk a tárgytól! :)


Nekem továbbra is az a kédésem, hogy házilag nem tudnám-e megoldani, hogy egyes gerendákba (nem tetőléceket tartókba) belefúrnék mondjuk egy hatos fúróval, teleküldném szúölővel és utána kölcsökcsappal beragasztanám a furatot.

Ez így működhetne szerintetek?

Meg persze az a kérdés, hogy hány cm-enként és milyen irányba lenne érdemes megejteni a furatképzést?!


Ínjekciós tűm van, olyan amivel nyomtatópatront szoktam utántölteni. Persze nem valami hosszú.

2021. aug. 6. 23:20
 17/18 anonim ***** válasza:

Mégis, milyen állapotban van a fa? Milyen mélyen szuvasodott, hogy te 6-os fúróval akarsz lyukakat fúrni bele? Miért 6-ossal? A 3-asba nem fér bele a tű??? És ha olyan mélyen szuvasodott akkor mennyi tartóereje van annak a gerendának?


Szerintem, az általad vázolt eljárás nem működne. Egy statikus a fejét fogná tőle. Ha egyáltalán ilyeneken gondolkodsz, ott azonnali csere kell.


Ha meg nem ilyen súlyos a helyzet, akkor elég kellene legyen az ecsetelés is. Utána valamilyen anyaggal, pl. vízüveg, lezárnám a felszínt, hogy ne kapjon levegőt a faanyag és a megmaradt szú.

2021. aug. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Végül hogy cselekedtél?
ápr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!