Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Élnek az oldalt használók...

Élnek az oldalt használók kertjében környezetében pucércsigák? milyenek? kiváltképp kíváncsi vagyok a Nyirsegben és Kiskunságban élők tapasztalataira

Figyelt kérdés

2021. szept. 19. 09:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Szinte mindenhol előfordulnak, főleg kertekben.

Ahol a telepük van, szórd körbe hamuval vagy konyhasóval, akár több alkalommal is, reggel. Ezek kiszívják a csigák testéből a nedvet.

2021. szept. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
igen de sajnos az egész városba nem tudom kiirtani. igy meg mi meg mások is belelepunk a járdán vagy mások udvarán. egyébként tudtommal a homokos talajú területeken nem él mivel száraz és nincsenek benne repedesek lyukak amibe elbujhat es petezhet
2021. szept. 19. 11:39
 3/12 anonim ***** válasza:

Száraz homokos részen élünk itt tényleg nem látni, néha a vízóra aknából jön fel egy.

Párszor este mikor előjönnek szétvágod vagy össze szeded akkor csak megritkulnak egy idő után. vagy csapdákat is kirakhatsz

2021. szept. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3as pontosan hol élsz? fekete színű vagy spanyolcsigát látsz? nyomai sem látszanak a kertben a pusztitasanak ragasanak? mint irtam a kertünkben úgy ahogy kiirtom de a szomszedbol folyamatosan betelepul ősszel meg össze vissza másznak a pici ujulat azt már nem lehet kordában tartani
2021. szept. 19. 13:16
 5/12 anonim ***** válasza:
Külföldön élünk és vannak itt is. Ne kérdezd milyenek, számomra mind egyformán undorító, férjem szokta megölni őket. Amióta teleengedtük a medencét vízzel, azóta jönnek.
2021. szept. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ezt csak múgy tudjátok megoldani, hogy minden háznál, minden udvarban egyszerre nekifogtok a kiirtásuknak, amit párszor meg kell ismételni. Az általam említett fahamu és só mellett tényleg jó a homokos talaj. Ezt azért enm írtam fentebb, mert ez adva van. Ha kötött, akkor nem lehet kicserélni homokosra (csak rettentő kiadások árán). Amíg legalább a környékeden (5-6 szomszéd jobbról balról, meg a szemben lakók jó pár háznál ki nem irtjátok, addig nem tudsz mit csinálni.
2021. szept. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
külföldön hol van homokos talaj azt hittem csak a Nyírség olyan na meg a sivatagok:). mondjuk pesten pest megyébe is vannak pedig az is homokos (kiskunság). igen szomszedba is irtaniuk kéne at jönnek ha esős az idő meg utána míg ki nem szárad full a föld addig van utánpótlás. A fűben vannak ahol beton van vagy föld oda nem is másznak csak eső után. elég ha van par m2 gyep varoskozpontban is van pedig beton aszfalt veszi körül és épületek. ha mindenki irtaná teljes telken utcán háza előtt is ami kb 2-3 szori alkalmat jelent vagyis mindet megoli amit lát akkor jó időre meg lehetne szabadulnitőle. szomszédban mindig nyirjak a füvet hatul is mégis tele van vele.
2021. szept. 19. 19:36
 8/12 anonim ***** válasza:

Nappal ritkán, inkább eső után, nedves talajon kúsznak, de a fűben nem. Nappal kiszáradnának a levegőn, ezért inkább éjszakai állatok. Nem a fűben tanyáznak, hanem mindig valami alatt (csokornyi gyom, leveles gallyak...).

A Ti esetetekben 2-3 néhány ház összefogása az irtásukra nem lesz tartós, mert máshonnan átmásznak és sorozatosan elárasztják a környéket.

2021. szept. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]

A Duna-Tisza közi homokhátságon élek, ritkán találkozom "pucércsigával".

Ma reggel sikerült egyet lefényképezni, igaz tegnap egésznapos eső volt.

2021. szept. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez bizony meztelen (pucér) csiga a javából!

Azt hittem azért tetted fel a kérdést, mert tele van velük a kerted. Szerencse, nem így van, de már közelítenek. Irtsd őket, ahogy csak tudod.

2021. szept. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!