Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mennyezeti lambéria fölött...

Mennyezeti lambéria fölött egér! Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Tetőtéri szobában végig mennyezeti lambéria van, nincsen semmiféle ajtó vagy nyílás, ahol hozzáférhetek a szigeteléshez. Nem tudom hogy, de bekerült oda egy egér, valószínűleg kívülről, mert a szoba felől semmilyen rés nincs, sem a fal mellett, sem a 8-10 cm széles, lakkozott lambérián. Megfúrni még meg tudnám, de lemérgezni már félek, mert ha ott pusztul el a szoba mennyezetében, akkor nagyon sokáig lesz büdös, és a kórokozóknak is melegánya lehet a tetem. Mit tehetek, hogy kiűzzem onnan? Van itthon méhészfüstölő, így eszembe jutott, hogy füsttel tegyem neki kellemetlenné az új otthonát és próbáljam jobb belátásra téríteni, de a kiszálló parázs annyira tűzveszélyes, hogy magunkra gyúlhat az egész tető. Mi egyebet tehetek?


Az egér jelenlétére a rá jellemző kaparászás utal, rágcsálja az üvegszál-hálót a lambéria túloldalán. Nagyjából egy 1 nm-es részre be tudom saccolni, hogy merre lehet. Már lassan egy hete lakhat ott, de szeretném, ha kiköltözne. Macskánk nincsen, de ha volna se tudnám beteleportálni a lambéria és az üveggyapot közé.


Kérlek, segítsetek!

Köszi



2021. szept. 24. 08:04
 1/3 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Padlásra tegyél mérget. Ha megdöglik és a lambériában akkor ott. Majd elmegy a szag. Jobb mintha szét rágna mindent
2021. szept. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Valamerre pedig kijön kajálni nem egész nap ott van, a lakás több pontjára fogót kell kirakni, vagy ragacsot. Nekem is mindig kaparnak a falba, de kirakok a padlásra fogót akkor elfogynak, van mikor már csak 2cm-es kis gyerek egér van a fogóban.
2021. szept. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fektess bele időt, energiát és kutasd fel a lyukat, amin keresztül bebúj. Ennek közelébe, mindig valami (fal) mellé helyezd el az egérfogót/-kat.

Mintha hallottam volna elektromos egérriasztóról is. Netán képzelődöm és keverem a kullancs- és szúnyogriasztóval?

2021. szept. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!