Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Most ell lepték A házunkat a...

Bago24 kérdése:

Most ell lepték A házunkat a hangyák van valami othoni dolog A ki írtásukra de van bent egy szoba kutyank is?

Figyelt kérdés
2022. márc. 2. 09:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tessék, garantáltan működik, kipróbálva!

Kell hozzá 1-2 hét, mire az egész kolóniát kiírtja, de hatásos.

Olyan helyre rakd, ahol a kutya nem tud hozzáférni, mert méreg! (szekrény mögé, polcra... stb)

[link]

vagy:

[link]

2022. márc. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A kérdező valami házi praktikát kérdezett. De ilyen egyszerűen nem létezik, én már minden neten olvasható módszert kipróbáltam, az évek során több variációban is, de semmi nem ér semelyik. A bóraxot, sütőport, egyebeket messze elkerülik.

Venni kell rendes hangyairtó szert, amit behordanak a bolyba, és a királynő is elpusztul, nem gyárt utánpótlást. És olyan helyen kell használni, ahol a kutya nem fér hozzá. Akár ki is lehet zárni egy adott helyiségből pár napra, ha ez szükséges.

Szükség esetén a hangyákat előzőleg oda is lehet szoktatni valami kajával egy helyre, és utána odatenni a csalit.

2022. márc. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kedves 2-es, 1-es vagyok


Az első linkem az általad emlegetett szer, amit behordanak a bolyba.

A második linkem minden egyéb hangyairtó, közte a házi praktikák zöme, humánus és kevésbé humánus megoldásokkal.


A hangyákat meg nem kell odaszoktatni sehova, a hangyacsapda olyan illatanyaggal van ellátva, hogy gond nélkül rátalálnak.

2022. márc. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen, azért írtam, hogy a kérdező házi praktikát kérdezett, az meg nem létezik olyan, ami működik, tehát még elolvasni is felesleges.

A csalétkek is sok esetben nem működnek olyan módon, hogy rátalálnának a hangyák. Erről is van meglehetős tapasztalatom. Ilyen esetben kell odaszoktatni a hangyákat, hogy utána intenzívebben keresgéljenek. Olyat is csináltam már, amikor egyáltalán nem voltak hajlandók elvinni egy szemet se a granulátumból, hogy húsdarabot vagy szalámit raktam ki, és mikor ellepték, akkor öntöttem rá a szert, és utána már azt is elhordták.

2022. márc. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#4

Bocs' de milyen granulátumról beszélsz? Azt nem ismerem.

Nekem ezek váltak be tökéletesen:

[link]

[link]

2022. márc. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ezekben a szer granulátum formátumban található.
2022. márc. 3. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#5

Mind a két szert kipróbáltam (pár év eltéréssel) és működik, de lassan!

Nem ad azonnali eredményt, kb. két-három hét is eltelik, mire eltünedeznek a hangyák.

2022. márc. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 feketepeter válasza:
Nekunk a kozelmultban sikerunk volt a sutoporral, kb egy het alatt eltunt az osszes hangya. A vonulasi utvonalukra kell szorni.
2022. márc. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8

A hangyák nem feltétlenül tűnnek el attól, hogy megdöglenek. Ha nem találnak megfelelő táplálékot nálad, akkor egy ideig nem mennek arra, mert minek. Aztán egy hónap vagy egy év múlva megint odamennek.

2022. márc. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 entomologus_delirus válasza:
Helyesírási szótárral kell egyesével leütni a hangyákat. Legalább lesz valami haszna, mert ahogy elnézem másra nem igazán fordítja.
2022. márc. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!