Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A liliomot valami teljesen...

A liliomot valami teljesen lerágta. Még nem találkoztam ilyen bogárral, lárvával, fene tudja mivel. Valaki látott már ilyet?

Figyelt kérdés

Itt van két kép róluk:

//ibb.co/F6wq8vs

//ibb.co/jJLDsRz



2022. máj. 30. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Nem láttam még képen sem. Fújd őket le rovarirtóval.

Máskor gyakrabban nézz rá a virágaidra.

2022. máj. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezt öt nap alatt „művelték” és nem voltam itthon.


Való igaz, hogy kisebbekként, fekete „piszonak” látszottak az alsóbb leveleken már előtte is és nem volt „látható” kártételük.

Viszont mikor hazajöttem, már gyakorlatilag megkopasztották a virágot és meg is nőttek.

2022. máj. 31. 05:48
 3/7 A kérdező kommentje:
„piszoknak”
2022. máj. 31. 05:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha még van belőle, tegyél el egyet-kettőt egy dobozkába, üvegbe és vidd el egy virágkertészetbe, hátha felismerik és adnak is tanácsot, mivel pusztíthatod el.

Ha már nincsenek, akkor vidd a fényképeket.

Lehet, hogy elterjedt, de én életemben ilyeneket nem láttam. Hasonlítanak ugyan a kolorádói burgonyabogárra (mandelinka, tudományos nevén Septima decemlineata - a hátán levő 10 sávról elnevezve), de annak a lárvája mégiscsak más.

2022. máj. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Liliombogár. Ugyanúgy felfalja a növényt, mint a krumplibogár a krumpli levelét.


Ha megoldható, szedd le őket kézzel, majd alaposan zuhanyoztasd le.


Vagy:

[link]

2022. máj. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, liliombogár, nálam is voltak már párszor. Felismerem őket, a felnőtt bogarat is peterakás előtt, vagy utána az apró lárvákat (ill. nyomukat), és már szórom is a liliomokat, pl. Spilannal. De sok általánosabb rovarölő jó, még ha nem is írja a papírjuk.
2022. máj. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, így már megvan a kis nyavalyás. Szépen rendbe szedett két tő liliomot. A leírás alapján jövőre oda kell figyeljek a megjelenésére.


Köszönöm a válaszokat.

2022. jún. 3. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!