Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mikor mivel milyen gyakran...

Mindentudó99 kérdése:

Mikor mivel milyen gyakran permetezzem a cseresznyét mert minden évben kukacos?

Figyelt kérdés
Virágzástól érésig két hetente Mospilant kap. Semmit sem ér. Rendben van hogy pálinkának jó de azért enne is az ember belöle. A meggy pedig nem kukacos . Egyszerre permetezem őket
2022. jún. 23. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
A ragacsot tedd ki
2022. jún. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az engedélyokirata szerint csak évi 1 kezelés lenne szabad.

Ha évek óta folyamatosan használod, akkor talán már kifejlődött nálad egy olyan törzs, amire nem hat. Ez úgy működik, hogy ha már egy hete permeteztél, vagy kisebb dózist használsz, akkor ezt néhány rovar túléli, és egymás közt szaporodva, létrehoznak olyan utódot, ami már fokozott mértékben ellenálló lesz a hatóanyagra. Az már egy nagyobb dózist is túlél, és az ő utóda a még nagyobb dózist is túléli.

A Mospilan engedélyokiratából épp ezért vették ki tavaly a krumplibogarat, mert anno legelőször letakarította a krumplit, de aztán boldog-boldogtalan ezt használta, sokan hülye módon, kialakult a hozzászokás, és a krumplibogárra most már abszolút nem hat.

De amúgy lehet, hogy csak pont akkor nem permetezel, amikor kellene. Virágzásban pl. garantáltan semmi értelme, mert olyankor a cseresznyelégy még a földben van, báb alakban. Vagy nem használsz tapadásfokozót, és a permet nem kellő mennyiségben ragad meg a gyümölcsön.

Nálam általában évi 1 Mospilan (Spilan) kezelés lerendezi a legyeket, csak pár szemben van esetleg, főleg a legnagyobb fa legtetején, ahová szeles időben nem hord fel a motoros gép se.

Ha biztosra akarsz menni, akkor 3 héttel érés előtt kezdj permetezni váltott szerekkel, tapadásfokozóval hetente, az ÉVI-re figyelve. (Van 3 napos szer is.)

2022. jún. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kösz.
2022. jún. 23. 20:14
 4/6 anonim válasza:
Mi Április elejétől Június elejéig minden héten fújtuk Mospilannal. Idén 30 kg cseresznyéből 2-3 szemet találtam amibe belepetézett. Azt vettem észre ha havonta egyszer fújod sajnos nem sokat ér. Esetleg megpróbálhatod kontakt szerrel is kezelni: Deltametrin (Decis) vagy cipermetrin (Cyperkill) bár mi ezeket nem nagyon szoktuk használni. Kínából tudsz ezenfelül rendelni tiametoxamot és/vagy imidaklopridot. Mindakettő felszívódó, ezeket érdemes váltogatni.
2022. jún. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kösz
2022. jún. 25. 12:25
 6/6 anonim ***** válasza:

4

Mint írtam, én összesen 1x szoktam permetezni, és úgy is csak pár kukacos szokott lenni. Idén volt még egy korábbi permetezés levéltetvek ellen, meg még a szokásostól eltérően valami 3 napos, egy héttel szedés előtt, és csak 2-3 kukacosat találtam a 2 nagy fa termésében. (A 3.-at most kezdtem szedni, eddig még nem volt kukacos egy se.)

Mint szintén írtam, ameddig nem petéznek, vagy éppenséggel a földben vannak bebábozódva, addig teljesen felesleges permetezni. Pl. egy hónappal érés előtt nincs semmi értelme. Nézz utána a cseresznyelégy életciklusának, csak 10-14 napot tölt a cseresznyében. Ha te megtalálod a kukacot, az azt jelenti, hogy 2 héttel korábban még nem volt benne.

2022. jún. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!