Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hova szeretnek a darazsak...

Hova szeretnek a darazsak fészket épiteni?

Figyelt kérdés

Napok óta nyüzsögnek a darazsak nálunk és az ablakokban gyülekeznek 5-6-osával. A lakásban is már sétálgatnak. Mire jönnek? Hova épitik a fészküket? Mit tudok tenni?

Sárga fekete csíkkal nagyon sok és nem sok de azért jó pár can ami fekete sárga csikkal. Ugyan úgy néznek ki. Nem lopodarázs.

Elöre is köszönöm!


2022. júl. 23. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Követem, ha nem baj.

Nálunk a trambulinban, a kerti lámpán és a melléképületben is vannak. Tehát semmi vizes helyen. Az előbb fújtam őket, de nem tudom hol van a fészek benne a királynővel. Minden második szomszédnál hemzsegnek a szárazság miatt.

2022. júl. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Olyan helyet szeretnek amit nem er a viz. Lehet ez olyan is amit nehezen veszel eszre es egy kis lyukon kozlekednek csak.

Nalunk volt amikor a teraszon voltak a teto alatt, legutobb meg a hatso teraszon levo korlat konyokloje ala feszkeltek be.

Olyan is volt amikor lattam hogy repked az autom korul es bement a tanksapka fedele ala. Volt egy kis res ahol epp hogy befert.

Ha megtalalod a feszket akkor este fujd le oket mert akkor alszanak. Ha napkozben fujod le akkor biztos nincs ott mindegyik es konnyen megtamadhatnak. Agresszivak lesznek a visszatero darazsak ha nincs ott a feszek.

2022. júl. 24. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag bárhová hajlandóak fészket építeni.

Láttam már 5 centis fészket málnaszáron, 10 centiset kökénybokor ágán. (Félrementem hugyozni, és pont oda, de csak a karomat csípték meg. Különben úgy lettem volna, mint a cgány a viccben: Doktor úr, csak a fájást vegye ki, a mérete az maradhat.)

De az tény, hogy a vízmentes, nem túl világos, de nem is teljesen sötét helyeket szeretik legjobban. De semmi nem biztos, a teljesen nyitott helytől a vaksötétig bármi lehet, meg egész valószínűtlen helyek. Pl. egész apró, 5 centis mélyedésbe is fészkelnek, ahol eleve nem is tudna terjeszkedni a fészek, az ember csak csodálkozik, hogy micsoda állatok ezek. (Munkám miatt évente látok 100-200 fészket.)

Szerintem ott lehet a fészkük valahol az ablakod környékén, a redőnyhöz is be szoktak költözni.

Fújni nem este érdemes a fészket, hanem kora reggel, mert hidegvérűek lévén, nehezebben mozdulnak, mikor le van hűlve a testük.

2022. júl. 24. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálam is ott vannak minden árnyékos helyen. Melegük van. Amíg nem fenyegeted őket, tutira nem foglalkoznak veled, most el vannak kábulva.
2022. júl. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!