Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Igaz, hogy a penész elpusztul...

Igaz, hogy a penész elpusztul 40 C. fok alatt?

Figyelt kérdés
2022. dec. 27. 23:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem láttál még penészes ételt a hűtőben?
2022. dec. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább fölött. Nem néztem utána, de logikusabb, mint az alatta.
2022. dec. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy ökörség. Pont a fűtetlen, hideg helyeken jelenik meg a penész.
2022. dec. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Bammeg, nem hőmérsékletet akarta írni, hanem páratartalmat... tehát: elpusztul-e a penész 40% páratartalom alatt?
2022. dec. 28. 00:10
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem . Mi figyeljük a párát itthon. Miután kialakult, szerintem csekély páratartalommal is tovább tud élni. Nálunk addig van amíg meg nem szuntetjuk, bár sose szoktunk várni .


Annyira emlékszem, hogy otthon , nagy ház, 90es években épült. Tapétázva lett 2000 körül . Az én szobamban , meg kb minden szobában, mikor felujitottunk 2005 korul, a bútorok mögött penész volt, nyáron ( mikor nincs már pára nagyon ) . Valószínű télen alakult ki. Utána láttuk, hogy a falon is volt már. Innen gondoltuk, hogy már nem most jött ki. Azóta csak festunk, és nem nagyon teszünk bútort fal melle, csak ahol muszáj, ott meg nezegetjuk fel évente .


Sajnos simán megmarad. Célszerű erre való fal festéket venni.

2022. dec. 28. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%
40 páratartalom neked sem jó. Sokáig ne teszteld. De ha nincs meg a nedvesség és szerves kaja, elpusztul. Egyszerűbb ha googléba keresel rá.
2022. dec. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy 1x penészes albérletben laktam, és azóta hordozom magammal mindenhova, és megőrülök... a mostani helyen normális a pára, de a ruháimnak itt is dohos szaga van egy idő után, ilyen korábban soha nem volt...
2022. dec. 28. 09:48
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem meg peneszes alberletről penészes albérletrbe költözöl folyton.

Vagy egyszerűen olyan az életviteled hogy mi den lakást bepenészesítesz (nem szellőztetsz, hosszan zuhanyzol forró víz alatt, fedő nélkül főzöl, stb...)

2022. dec. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A mostani elvileg nem az, a páratartalom is normális, főzés közben/után szellőztetek, 5-10 percig fürdök, stb. A penész nem is látszik, csak a dohos szag jön meg, az újabb ruháimra is, mosás után 1-2 héttel, ha nem használom őket.
2022. dec. 28. 14:10
 10/14 A kérdező kommentje:
(Korábban ilyen nem volt)
2022. dec. 28. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!