Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit lehet kezdeni ezekkel a...

Mit lehet kezdeni ezekkel a gerberán lévő apró rovarokkal (valószínűleg tripszek)?

Figyelt kérdés

Lakásban tartott gerberákon fedeztem fel ezeket az apró, sárga rovarokat:


[link]


Valószínűleg tripszek. Sajnos több növényen is találtam belőlük, elszaporodtak a lakásban. Meg lehet tőlük valahogyan szabadulni?



2023. ápr. 3. 17:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, tripszek, felismerhetőek. (Ritka, hogy valaki itt értelmes kérdést tesz fel, normális fotóval...)

Egy jobb mg-i boltban legalább 30 féle szert tartanak, ami kinyírja őket. :)

Én Spilant használok ilyen célra. Felszívódó, tehát minden elbújt tripsz hozzájut a maga adagjához, egy használat végleges eredményt ad. Hátránya, hogy ékszermérleg nélkül nem fogsz tudni kis adagot kimérni a porból. (De ha saccra csinálod, akkor is kb. sikerülni fog.) Ablaktisztító spriccniből szoktam ilyen kis mennyiséget kiszórni. Ha esetleg nem fogja be a levelet, akkor egy pár csepp mosogatót kell hozzákeverni.

1000 Ft körül van egy tasakkal. Ha olcsóbban akarsz kijönni, kérj valami ampullás folyékony szert, ami 1 ampulla van külön csomagolva, úgy 4-500 körül. Könnyű adagolni, ha beruházol vagy 30 Ft-ot egy legvastagabb injekciós tűre, és egy 2 ml-es fecskendőre. (Bár a por tovább eltartható. Egy nyáron át az ampulla is, hűtőben.)

2023. ápr. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos és alapos választ. Első lépésben akkor keresek valami mezőgazdasági boltot.
2023. ápr. 3. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!