Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mitől, miért vannak kukacok a...

Mitől, miért vannak kukacok a szobámban?

Figyelt kérdés

Elöször is rendezett szobám van, étel és italmaradékot nem hagyok bent.

Ilyen apró, kb fél cm-es barnás, vöröses, csíkos undormányok.

A hobbimhoz kell sok vatta, ott is szeretnek lenni. A munkámhoz kell néha kicsit szétpakolni, füzetek, mappák ilyenkor a földön, nem napokig. Aztán venném fel, és ott szaladgál egy ilyen. Egyszer volt a ruháim között is, a fiókokban a tolltartómban.

Tegnap is láttam kettöt is, szerintem megették egymást, vagy nem tudom, de már nem mozogtak..

A lakás többi részén nincsenek ilyenek.



2023. ápr. 11. 11:41
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Nem hiszem, hogy a szétpakolás miatt. Nincs valami kis lyuk a falon ahol átjönnek, ilyesmi szokott lenni. Padlórés, nem tudom.
2023. ápr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer jártam hasonlóan néhány éve. Hatalmas lepke invázió volt felénk. Valami moly lepke szerűség lepetézett, előfordulhat, hogy több is, mielőtt megöltem volna. Hetekig porszívóztam a falról a kukacokat.

Akkor még nem voltak szúnyog hálóink, így szellőztetéskor be tudtak jönni.

2023. ápr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Molylepke?
2023. ápr. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Elég régóta látom őket, de soha nem láttam még lepkét, bogarat, semmit. Érdekes.
2023. ápr. 11. 16:22
 5/14 anonim válasza:
100%

A moly kukacai szoktak a falon vándorolni. Ha az, akkor a feromonos csapda szuper, vagy 10 éve nincs molyunk.

Rovarfelismerő Android app segíthet meghatározni, én így azonosítottam már be zsizsiket, múzeumbogarat.

2023. ápr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Csak a földön vannak. Vagyis ezek szerint nem, ha a polcon, fiókban is ott voltak, de ilyenek csak egyszer-kétszer volt.

Tegnap majdnem rosszul lettem, amikor megláttam azt a 2 hullakukacot..

Nem fejlődnének tovább, egyszer csak annyi és vége az életüknek? :)) Ez lehetséges? :)

2023. ápr. 11. 22:13
 7/14 anonim ***** válasza:
Keféld át és porszívózz ki alaposan. A szőnyeg hátoldalát is. Aztán tegyél alá molyirtót.
2023. ápr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Padlószőnyeg van.

Írtózom tőlük már, félek hogy az ágyamra is feljönnek.

Horgolással foglalkozom, gondolom az ilyen helyeket bírják főleg. Múltkor is kutattam a fonalak közt, két pillanat múlva 2 kukacka mászott a karomon :((( de nem dobhatom ki az egész fonalgyüjteményem. Remélem nem ott van a "fészkük".

2023. ápr. 12. 11:27
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát pedig valószínűleg igen és valami fonallal hoztad haza. Mélyhűtőbe tudod berakni egy pár napra fonalakat, ott elpusztulnak. Vagy hát 60 fokon lehet kimosni, amit lehet. Pamutot, gyapjút szeretik a legjobban, de akármire ráfanyalodnak. Régebben szőttem és nagyon sok mindent ki kellett dobálnom emiatt, mert elegem lett és bizony nem állnak meg, mennek majd a többi szobába és ruhákba.
2023. ápr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nézelődtem a neten, de pont ilyen szinűt nem láttam.

Rákerestem, hogy valamivel lehetne-e írtani őket, de semmi.

Ha moly lenne, akkor fehér kukac lenne.

:(

2023. ápr. 12. 16:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!