Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogy üzzem el? Panel spejz...

Hogy üzzem el? Panel spejz szekrény alsó 5 polcán, ahol élelmiszer van, megjelent a molylepke. Semmi nincs nyitva, mindent átforgattam, megnéztem. A szekrény felső részén műszaki cuccok vannak,ott nincs lepke.

Figyelt kérdés

A szekrénynek nincs hátfala, az maga a fal, van két szellőző, ami le van fedve.

Hol bújhatnak meg? Van rovarirtó?



2023. máj. 23. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Élelmiszermoly

Minden, ami nem konzerv kuka

2023. máj. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

tömíted a kamrát, és beteszel egy kölcsön ózongenerátort...molylepke pipa.

(havonta megismétled, soha nem lesz semmiféle gomba, rovar.)

2023. máj. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bent van valamelyik élelmiszerben.
2023. máj. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Rossz hírem van kérdező, nagyon régóta küzdök a molylepkékkel és tényleg csak az segít ha konkrétan mindent kidobsz - papírszalvétákat is.

Az első nagy támadás után szinte minden élelmiszert ki kellett dobnom, a maradékot, ami sértetlen csomagolásban volt azt átmostam, bezacskóztam, azokat dobozoltam.

Mégis megjelent újra meg újra. Volt amikor papírszalvétában találtam meg a fészket, volt, hogy boltból vett, bontatlan búzadarából kerültek be a lezárt dobozba, meg van amikre még nem jöttem rá azóta sem.

Az lesz a végén amit 2-es javasolt, megpróbálok szerezni egy ilyen ózongenerátort. Csak azzal nagyon óvatosan kell bánni, mert nem szeretném a családot is kiiktatni vele.

Amúgy szívesen repülnek be szekrényekbe. találtam már molyt a tányérok mellett is, poharaknál is, meg a gyógyszeres dobozoknál is. Megbújnak az ajtófélfa vagy ablak réseiben, mindenhol.

2023. máj. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha sok a moly, akkor kell, hogy legyen egy gócpont, és azt meg kell találni, különben kezelhetetlen mértékben fognak szaporodni. Ezt az ellenőrzést valószínűleg még el kell végezni párszor az elkövetkező hónapokban. Legjobb lenne, ha az újonnan vett szárazárut jól záródó műanyag vagy üveg tárolókba tudnád tenni.

A lárvák átrágják a papírt és a legtöbb műanyagot is, így nem elég kívülről megvizsgálni a csomagolást.

A ragasztós (pl. Raid) lap csapdák hatásosak, de előbb mindent át kell nézned alaposan (például gyakran a csomagolások réseibe - a “hajtott” részekbe - gubóznak be a lárvák), de a nem áttetsző, bontatlan élelmiszereket is fel kell bontani, hogy nem kerültek-e be oda. Gyakran ilyenkor derül ki, hogy már “pókhálós” az étel, például összetapadva lóg a búzadara a papírcsomagolás belsején.

2023. máj. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden igaz, amit előttem írtak. És a legjobb megoldás mindent kidobni. Nálam állandó gond, a papagáj eleség miatt, folyamatosan viszem haza a molylepkéket. A BioStop ragasztós lap megváltás, a nőstény illatával vonzza a hímeket, és beleragadnak, elpusztulnak. Nem akarom elkiabálni, de amíg pár hete napi 8-10-et csaptam agyon, most esténként csak 1-1-et látok röpködni, szóval nagyon megritkította őket, pedig nem dobtam ki semmit. A BioStop nem végső megoldás, de sokat segít.
2023. máj. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kapható molycsapda, ami a szagával odacsalogatja a molyokat, amik odaragadnak. Ha kell, idővel cseréljed a csapdát.
2023. máj. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-ös válaszoló vagyok.


6-os, én madáreleség kapcsán tapasztaltam, hogy olykor fertőzött a megvásárolt termék. Azóta ezeket beteszem pár napra a fagyasztóba.


Lisztféléket is érdemes fagyasztóba tenni pár napra vásárlás után - jól záródó zacskóban, hogy ne szívja meg magát nedvességgel -, ha gyakori a moly probléma, vagy, ha arra gyanakszol, hogy liszttel kerültek be hozzád.

Volt, hogy egy nagy üzletláncnál röpködtek a molyok a liszt részlegen. Olyan helyen jobb nem vásárolni ilyesmit, vagy ha muszáj, akkor azt is érdemes lefagyasztani.

2023. máj. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!