Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Lehetséges, hogy egyetlen egy...

Lehetséges, hogy egyetlen egy ágyi poloska van/volt csak a lakásban?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt a kanapén ülve mászott rajtam egy ágyi poloska. 100%, hogy az volt, a lens is és minden más is ráerősített, amikor szétnyomtam, jó sok vér (az állat méretéhez képest) ki jött belőle.


Rajtunk nincs csípés (de van egy cica, akin nehezen látható a sok szőr miatt), több példánnyal nem találkoztunk, pedig most az egész lakást átnéztük, minden zeg-zugot az ágyak körül.


Számíthatunk arra, hogy pár héten belül ellepnek minket? Most le kellene fújnunk mindent boltban kapható irtóval?


Már most szakembert hívni indokolatlannak és eltúlzott reakciónak tartom, de javítsatok ki, ha tévedek.

Szerencsére eddig még sosem volt ilyen problémám, tudatlannak érzem magam a témában.


(Panelben élünk)


A válaszokat előre is köszönöm!



2023. jún. 17. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetséges, biztos hogy van több is.
2023. jún. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért érdekes a történet, mert az ágyi poloska világosban nem mutatkozik.

Vagy mégsem ágyi poloska volt.

Ha az lenne mégis - bár furcsa a viselkedése - akkor nagyon-nagyon-nagy mákotoknak kellene lennie, ha az az egy jött volna hozzátok valahonnan és éppen nyakon csíptétek.

Viszont ha egy bejutott, akkor azon az útvonalon jön a többi is.

Kérdezz rá a közös képviselőnél, hogy tudnak e poloskafertőzésről és ha igen, akkor terveznek e irtást.

Részetekre mondanám az ózongenerátort, sok pozitív véleményt hallottam róla. (Ilyenkor a cica sem maradhat a lakásban!!!)

De itt van ez a cikk a házi módszerekre (ózongenerátorra is):

[link]

2023. jún. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


#2 egy ismerős, akinél már volt ágyi poloska képről megerősítette, hogy ő ilyen tetemeket talált irtás után. Egy példány után, csípések nélkül még nem szeretnénk a közös képviselőt megkeresni, de ha több lesz, biztosan felkeressük, köszönöm.

Igen, a cica miatt bármilyen sprayt sem merünk alkalmazni egyelőre, hátha vaklárma az egész. Már mosom az összes párnát, huzatot, stb, remélem, csak egy valahonnan betévedt hozzánk.

2023. jún. 17. 14:13
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha egy van, ott van több is, ha pedig még nincs akkor biztosan lesz. Mi kétszer hoztuk haza valahonnan (kertes ház), kettőt láttunk, azonnal hívtuk a szakembert. Nem játék. Így is 5 hónapig kint volt az összes cuccunk a teraszon. Rémálom. Pici apró kakipöttyöket keress főleg az ágy körül, eleinte ott tanyáznak.
2023. jún. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérdező mi a helyzet?
2023. júl. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerencsére semmi problémánk nem volt a továbbiakban. Lehetséges, hogy szomszédtól kóborgott el egyetlen egy példán hozzánk.
2023. júl. 29. 08:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm válaszod. Én is találkoztam egy darabbal..de semmi jele nincs hála égnek.senkin nincs csípés sem.
2023. júl. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem lehetetlen, hogy megmutatja magát nappallal.
2023. nov. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!