Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit tegyek a kis muslinca...

Mit tegyek a kis muslinca szerű bogarakkal?

Figyelt kérdés

Nem vagyok benne biztos, hogy amik ellepték a konyhámat azok muslincák-e. Nagyon kicsik, de azt olvastam, hogy ezek inkább a gyümölcsökre jönnek, viszont ezek egy elöl felejtett nagy virsliscsomag miatt jelentek meg. Egy olyan helyre raktam ahol nem volt szem elött és teljesen elfeledkeztem róla. Mire szaga lett és megtaláltam már tele volt ezekkel a bogarakkal. Kidobtam de nem tűntek el. Gondolom muslincák lehetnek de nem vagyok benne biztos és elkezdtek beszivárogni a lakás többi pontjába is.

Természetesen meg fogom próbálni a neten olvasott praktikákat, de ezek tényleg hatásosak és eltűnteti őket, amint elfogta az utolsó muslincát is vagy mostmár mindig kint kell lennie majd ilyen csapdának mert nem fognak eltűnni? Esetleg van olyan bolti szer ami megöl minden ilyen repülő kis bogarat?


A válaszokat előre is köszönöm.



2023. jún. 29. 23:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Van bent cserepes növényed? Akár tőzeglégy is lehet.
2023. jún. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nincsen. Csak a kintmaradt húsra jöttek. Ezért nem tudom hogy ezek muslincák vagy valamilyen más rovarok. Be kell valljam, hogy bármilyen kicsik, az összes bogártól félek és a hideg ráz attól ha sok van. A minap egy nagy légyféle jött be velem az ajtón és addig nem tudtam mégcsak lekapcsolni sem a nagylámpát amíg el nem kaptam egy seprűvel.
2023. jún. 30. 01:30
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Maguktól eltűnnek, ha nem lesz mit enniük.
2023. jún. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Porszívó!

Csukd be az ajtót, várj egy kicsit, hogy leüljenek és kezdd el felszívni a porszívóval a bogarakat!

Nem fog egyből menni, több körben kell csinálni, de muslicákat másképpen nem tudsz eltüntetni ha nem akarod megvárni míg maguktól kimúlnak.

2023. jún. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%

A porszívó nem teszi őket tönkre, csak beszívja, aztán a nyíláson kirepülnek.

Kérdező,

tegyél ki a konyhapultra egy szelet gyümölcsöt és várj kb. fél órát. Ha elegen összejöttek (bizonyára nem mind, tehát ismételni kell) fújd le rovarirtó spreyjel. Újabb gyümölcsszeletet, kissé arrébb, ismét helyezz ki és ismételd a műveletet. Semmi savanykás, édeskés dolgot vagy húst ne hagyj elő. Szereltess az ablakra sűrű szúnyoghálót ami nem véd meg tökéletesen, mert más ablakokon berepülnek, de sokat használ, mert a konyhából jönnek ki az illatok, ami vonzza őket.

2023. jún. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#5 A porszívó nem csak egy szívócső, abban van porzsák is vagy hasonló.

Nem azért javasoltam mert ez jutott eszembe hanem mert konkrétan így szabadultam meg a muslicáktól amikor elözönlötték a konyhámat.

2023. jún. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Hidd el, kedves, hogy a porszívó nem öli meg őket, csak beszívja a porzsákba. Onnan pedig ismét kirepülnek. Biztos, hogy utána még volt a lakásodban a kirepültek közül, a többi pedig már kirepült az ablakon, amit észre sem vettél (1-2 meg tényleg elpusztult).
2023. jún. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A porzsákot ki is lehet dobni...
2023. jún. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Kimásznak belőle is berepülnek hozzád és a szomszédba. A porszívózás nem megoldás, hiába úgy tűnik, hogy Neked sikerült. Akkor felszívta őket a gép, de nem pusztította el őket.
2023. jún. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Meg fogom próbálni ezt a gyümölcsös-rovarirtós ötletet. Viszonylag még új vagyok a lakásban szóval porszívóm nincs. Csak sepregetni szoktam.

Remélem tényleg eltűnnek ha mostantól figyelek arra, hogy semmit se hagyjak elöl.

2023. jún. 30. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!