Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Élelmiszermoly. hogyan szabadu...

Élelmiszermoly. hogyan szabaduljak meg tőlük?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag a ház minden helyiségében vannak. Ne gyertek azzal, hogy dobjak ki minden élelmiszert, mert a szobában (ott mit esznek fogalmam sincs, de ott is vannak) is előbújik 3-4 napi szinten. Annak örülök, ha fűteni kell, mert akkor kikopnak. Kukacokat nem nagyon találok, szobában egyáltalán.Már arra is gondoltam, hogy bepakolok mindent szakaszosan a sütőbe mondjuk 70 C-ra. De ezt is inkább ősszel kellene, amikor befejezi a pályafutását. Tényleg nagyon elkelne a segítség. A csapdát se említsétek, mert azt is próbáltam, fog meg, de ki nem pusztul tőle.
2023. júl. 11. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Üzletben kapsz molyirtót spray formában.
2023. júl. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én hasonlóan jártam 4-5 éve. Elmentünk nyaralni, mire haza jöttünk mindenhol lepék voltak. Nem problémáztunk rajta, átnéztük a szokásos dolgokat, kidobáltuk amit kellett. Egy ideig nem volt semmi, aztán megleptek minket a kukacok. Még egyszer átnéztünk mindent, kimostuk az összes ruhát stb. Legalább fél éven keresztül néhány naponta 8-10 db kukac száguldozott a falon. Nem győztem leporszívózni, utána meg kiürítettem a tartályt. Semmi nem vált be, mindenféle csoda permettel próbálkoztunk. Az eredmény az lett ki kellett festeni, mert valamelyiktől foltos lett a fal. Aztán egyszer csak elfogytak.


Van egy sejtésem, hogy te is hasonlóan jártál...

2023. júl. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg nem tartasz hörcsögöt vagy más rágcsálót? Imádják a molyok a magvaikat.
2023. júl. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ilyesmit használtam a kamrában és a konyhában, pár nap alatt tele volt lepkékkel.

2023. júl. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nekem is volt kitéve pont ez a csapda, sokat megfogott, de mindig maradt annyi, hogy szaporodjanak.


Nincs kisállatom.


"aztán egyszer csak elfogytak" - no erre várok már vagy 5-6 éve.

2023. júl. 11. 20:00
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ruha molyra és élelmiszer molyra más-más csapda kell.
2023. júl. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!