Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Kicsit penészes felületet...

Kicsit penészes felületet mivel kezeljem, elég egy fertőtlenítő kendő?

Figyelt kérdés

A munkahelyen egy irodában sajnos penészes lett kis helyen a fal, de rajtam kívül senkit nem érdekel.

Engem borzasztóan zavar.

Valaki azt mondta, a kérdésemre, hogy olyankor kellene fújni, kezelni mikor nem vagyunk ott és ezzel el van intézve, eltakarva a fal, hogy ne lássuk kb.


Én egyébként háklis vagyok nagyon, ezért is viselem ezt nehezen.


Vizes fal amúgy, hátha egyszer felpúposodik és leszedhető.


Olyan megoldást szeretnék, ami legalább lehozza, de nagyon szaga sincs.



Alkohol, alkoholos kendő?

Törölni szabad?

Egy kis domestosos-vizes törlésre gondoltam még, tudom az is szagos, de hátha hatásos.


2023. aug. 19. 15:12
 1/7 A kérdező kommentje:
És igen, mivel nem fog kiszáradni a fal, hanem vizes, arra ha fújok/törlök, nem csak tetézem a vizes falas bajt?
2023. aug. 19. 15:13
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Nekem a szavó megoldotta, de ha folyton nedves a fal, akkor ugyanúgy újra fog keletkezni. 20 perc után le kell törölni elvileg, de igazából falon használva úgyse nagyon tudod letörölni, szóval ha befújod amikor már nincs ott senki, otthagyhatod, nem lesz baja.
2023. aug. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet kapni dm-ben egy fekete penészre való szert, nagyon hatásos. Nálunk a wc ázott be, de teljesen megszüntette a penészt. Mondjuk ez legalább kiszáradt nyárra.

A törlőkendő erre teljesen felesleges. Ha a falat takarják, sajnos csak rosszabb lesz. Amúgy jogosan vagy háklis, penészes fal sajnos megbetegedést, asztmát okozhat.

2023. aug. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egyébként tud még szellőzni ez a falrész, úgy van azért odapakolva.


Nátrium-perkarbonáton is gondolkodom, úgy olvastam a hipó természetes helyettesítője.

2023. aug. 19. 19:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Domestossal keféld át.

A legjobb lenne egy penésztelenítő brigád kihívása.

2023. aug. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Alkohollal hiába törlöd.

Boltokban lehet fújós savot kapni, direkt penészre van.

Vigyázz vele mert büdös és kiszedi minden színét amire rámegy.

2023. aug. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Szavo penész eltávolító szinte megegyezik a háztartásban található Hypo fertőtlenítővel...


nátrium-hipoklorit oldat 95%

+ marószóda pár %-ban

2023. aug. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!