Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Lódarazsak az orgonafa törzsén...

Lódarazsak az orgonafa törzsének, mit tegyünk ellene?

Figyelt kérdés
Az orgonafánk vékony törzsén folyamatosan 10 15 lódarázs ül, rágják a kérgét. Nem tudjuk a fészek hol lehet, nem gondolnánk, hogy a fa törzsébe, mert az vékony. Mivel valószínűleg más portáján van a fészek mit tudunk tenni ellene?

2023. aug. 30. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Darázsirtó spray aztán spuri, de gyorsan!
2023. aug. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Háát


A lődarázs nem szarozik, ha szaroznak vele


Ugy hogy csak qwa óvatosan.


Valami erőd méreggel kéne befújni, de ugy hogy vagy egyből megdögöljenek, vagy ha nem döglenek meg azonnal ne "ugorjanak rád"


Mert ezek csípnek harapnak, nem szaroznak ám!

2023. aug. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne ba.akodj velük! Ha egy is életben marad vendetta lesz. Láttam ilyent a szőlőben. A szőlőszomszéd gázolajjal átitatott rongyot égetve próbálta a barackfán lévő lódarazsakat legyilkolni. "Hőjj leég a szárnyuk oszt majd megtaposom őket" felkiáltássa. Mondtuk neki hogy 1. ne csinálja, 2, várja meg amig beszállunk a kocsiba. Nem tudtuk lebeszélni, úgyhogy mentő lett a vége. Úgy összecsípték, hogy nem lehetett felismerni, mert ugye jöttek a fészekből a többiek segíteni.


Tegyél ki csapdát!

Ilyen jópipopit:

https://www.youtube.com/watch?v=rgFhZjsuVcw&pp=ygUcenPDrXJvc..

https://www.youtube.com/watch?v=5OHYSVVo6oI&pp=ygUcenPDrXJvc..

https://www.youtube.com/watch?v=w709UCSazj8&pp=ygUcenPDrXJvc..

Ha a japán gyilkos darazsaknál működik, akkor nálunk is.

2023. aug. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kora reggel csináld, amikor hideg van és még nem olyan élénkek. Legyél felöltözve hosszú ujjú felsőbe, hosszú nadrágba, kapucnis pulcsi a fejedre húzva, esetleg kendőt az arcod elé. Egy határozott mozdulattal odatartod a spray-t és nyomod az áldást nekik 5-10 sec-ig, aztán sietve elmész onnan. Később óvatosan vissza lehet menni megnézni, maradtak-e élők.
2023. aug. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4: Azt a fészeknél lehet csinálni. Ha csak kajálni járnak oda akkor reggel még nincsenek ott. Ez minden darázsra igaz.
2023. aug. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A pulcsi nem elég a lódarázs ellen.....
2023. aug. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Úristen, milyen emberek.

A lódarázs is nagyjából úgy működik, mint a "rendes" darazsak.

A fészeknél rád támad, ha kellően megközelíted. (Minél melegebb az idő, annál nagyobb távolságot kell tartani.) A fészket máskor nem szabad megközelíteni még lefújási céllal se, csak reggel.

De ha távol a fészke, akkor egyáltalán nem foglalkozik veled. Csak ha megfogod, vagy legalábbis azt hiszi, hogy megtámadtad. Én sok lódarázzsal szoktam találkozni gyümölcsszedés közben (piacra termelek, tehát nem három kiló gyümölcsöt szedek évente), és még soha életemben egy se csípett meg. Annyival agresszívebbek a kisebb darazsaknál, hogy a kicsiket simán ujjal lepöccintem a gyümölcsről, legrosszabb esetben felém repülnek ijesztésképpen, aztán keresnek másik gyümölcsöt. Viszont a lódarázsnál ha a gyümölcsöt leszedem, amit éppen ettek, akkor ott keringenek körülöttem fél percnél tovább is, néha indokoltnak érzem, hogy odébb menjek 5 méterrel. De mint írtam, még soha egyszer se csíptek meg. Van annyi eszük, hogy ha rám szállnak, akkor esélyes, hogy odacsapok, tehát csak a fészkük védelmében áldozzák fel magukat, szórakozásból nem.

Idén már vagy 15 lódarazsat öltem meg különböző "bio" módon: volt, hogy ujjal rányomtam az éppen rágott körtére, és mikor leesett, ráléptem, mielőtt felszállt volna. Vagy egy hullott szilvával hozzányomtam a másikhoz. Vagy egyszerűen ráléptem, ahogy a földön lévő gyümölcsöt ette.

Szóval, kérdező, a táplálkozó lódarázs egyáltalán nem veszélyes, ha nem mész hozzá 1 m-nél közelebb, és lassan mozogsz. Tehát ha nincs 30 foknál sokkal több, akkor lassan megközelíted az orgonát, és kinyújtott kézzel, minél távolabbról lefújod őket, és azonnal hátralépsz, és elmész legalább 3 méterre. A légyirtót nem azonosítják veled, azaz nem fognak rád támadni, ha nem állsz hozzájuk nagyon közel, meg nem ugrabugrálsz, hanem mozdulatlan vagy.

Különben a légyirtóval lefújt dolgokat nem eszik meg, tehát másodszorra valószínűleg már nem kell az orgonát fújni.

Fontos: ha darazsak közelébe mész, illatszert ne használj. Mert némely illatra könnyen csapatostól rámennek, ugyanúgy, ahogy a háziméhek is.

Több, mint 1000 lakott darázsfészek, valamint 10.000 táplálkozó darázs elpusztítása után ez a tapasztalatom, hogy ha az ember nem csinál hülyeséget, akkor kizárt, hogy megcsípjék.

2023. szept. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!