Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Miért szaporodtak el megint...

Miért szaporodtak el megint ennyire a poloskák?

Figyelt kérdés

Nálunk egy ideje már nem voltak poloskák, de sajnos az utóbbi néhány napban megint rengeteg megjelent. Most hogy még jelenleg is 24 fok van, nyitva az ablakom és folyamatosan bejönnek. Eddig most kilencet ütöttem le. De gondolom még nincs itt a vége. Ja és iszonyat büdös van.

Milyen időközönként jön elő ilyen sok poloska? Illetve van ellenük valami ellenszer?



2023. szept. 22. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem már telelőhelyet keresnek, azért mennek be hozzád. Ne üsd le, hanem fogd meg zsepivel finoman, és tedd ki. Úgy nem lesz büdös. Az mondjuk tuti, hogy előbb-utóbb úgyis visszajön, de ha megölöd, akkor is van még száz másik, amelyik jön majd helyette. Én a szúnyoghálót tudom megoldásként ajánlani, nálunk kint tartja a legtöbbjüket.
2023. szept. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 krwkco ***** válasza:
100%

"folyamatosan bejönnek"

Keresik a meleg telelőhelyet.

"Eddig most kilencet ütöttem le."

Nálunk a csilláron a felfelé nyitott búra összegyüjti őket. Vagy befőttes üveggel megfogom és kihajítom. Akkor nem büdösek.

"Illetve van ellenük valami ellenszer?"

Szúnyogháló a szellőztető ablakra.

2023. szept. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 krwkco ***** válasza:

#1

Ugyanazokat mondtuk. Pedig nem puskáztam. :-)

2023. szept. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3 Pacsi! ;)
2023. szept. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
#1 Van szúnyoghálóm,mégis bejönnek a dögök.
2023. szept. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nekem viszont nincs szúnyoghálóm, de úgy érzem, hogy lesz!!

Borzasztó ez. Utálom őket.

Most járok 11 darabnál. :(

Remélem hideg lesz a tél és megfagynak.

2023. szept. 22. 20:34
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez így megy a rovaroknál, nagyon hirtelen is fel tudnak szaporodni. Volt az a nagy hőség, azt nagyon szerették.

Nálunk nem jönnek be, szúnyogháló van. A málnáról, szőlőről meg a paradicsomról szoktam leszedegetni, kézzel.

Kb. minden 200. szokott lespriccelni, de az is általában az én hülyeségem, pl. valami más is van a kezemben, és megszorongatom, vagy ilyesmi. Szóval, ha nem nyomod szét, hanem óvatosan megfogod, és kidobod az ablakon, akkor nagyjából esélytelen, hogy büdös legyen. (Én mondjuk nem elengedem őket, hanem lerakom a földre, és rájuk taposok, de hát a cipőtalpról lekopik a szag.)

2023. szept. 23. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igazatok van. Csak ha kidobom és nyitva az ablak, ugyanúgy visszajönnek, ezért kezdtem összenyomni őket zsebkendővel. Már a tizediknél tele volt a hócipőm.

A taposás jobb ötlet valóban! Én is így fogok tenni.

2023. szept. 23. 11:31
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet eddig nem tűnt fel de ugyanennyi volt nyáron is csak most hűl a levegő sietnek befelé.

Hiába szúnyogháló réseken,ablak alatt is bemennek

2023. szept. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt ennyi. Egy-másfél hónappal ezelőtt jelentek meg a paradicsomon meg a málnán az óvodák, azaz, a frissen kikelt kicsik falkákban. Kb. 2 hete vannak a zöld (szárnyas) alakok. Legalábbis, felénk. Lehet, hogy máshol már hamarabb is voltak.

[link]

2023. szept. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!