Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A rágcsálóirtó pép mennyire...

A rágcsálóirtó pép mennyire hatásos egerek ellen?

Figyelt kérdés
2023. okt. 21. 23:03
 1/7 anonim válasza:
100%
Teljesen. Elvefogo csapdat preferalom, de regebben egyszer raszorultam es tette a dolgat.
2023. okt. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Élvefogó csapdát honnan tudnék beszerezni?
2023. okt. 21. 23:58
 3/7 anonim válasza:
81%
En a helyi mezogazd.boltban vettem, ilyesmi helyeken keresd, de a neten is rengeteg van! :) egyebkent a dios-labasos modszer is teljesen bevalik. Diot felbe kell torni, egy talcan vagy valamin kitamasztod vele a labast vagy esetleg befottes uveget es ahogy ragja magara rantja es kitudod vinni.
2023. okt. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Én agyag virágcseréppel csináltam ezt, és egy L betű alakra hajlított alumíniumdróttal volt feltámasztva, amire kenyeret tettem.

Mikor megvolt az egér, mindenestől levittem, és hívtam a macskákat... Egy idő után már ha megláttak, nyávogva hívtak arra a betonplaccra, ahol kapták az egereket.

De a legegyszerűbb, legbiztosabb, legolcsóbb, valamint nem is állatkínzás a hagyományos lecsapós egérfogó. Mg-i boltokon kívül még 100 ft-os boltokban is előfordul, meg piacokon. Mindenki más csalira esküszik, én a dióra, amit a tálca lyukán áthúzott rézdróttal rögzítek. Még egy óriási előnye, hogy ha lakótérben van az egér, akkor ki tudod dobni, nem fog ott elrothadni a legnehezebb szekrény alatt, mint méreg esetén.

Ha nem lakótérben van, és sok egered van, nem győzöd fogóval, akkor a zselé a leghatékonyabb méreg. Olyat keress, aminek brodifakum a hatóanyaga, ez a jobb változat.

2023. okt. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Én évefogóra szavazok. Nekem a pincémet ellepték az egerek, mert ott tároltam kb 5 kiló kruplit, meg száraz kutyakaját. Folyamatosan dézsmálták. Azoknak rakhattam ki diót, mogyorót, nutellát, szotyit, tökmagot, nem ették! A friss nyers krupli kocka volt az, ami tutira bevonzotta őket a csapdába. Valami speciális fajta egerek lehettek, fogtam vagy 30-at a télen, de nem fogytak el. Reggel munkába menet a patakparton elengedtem őket (úgy 5km-re). Folyamatosan jöhettek be valahogy kintről, de nem találtam meg a nyílást. A tetőn keresztül a szomszéd elvadult fájáról jöhettek,mert ráhajlott a tetőnkre. Azután a padlásról a fa létrán lejöttek valahogy. Később máshol tároltam a krumplit, és megszünt az egér.
2023. okt. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
Az egér a függőleges falon is remekül tud közlekedni, uccsó. Egyébként a mérgeknek én sem vagyok híve. Mind racumin hatóanyagú vérelvadásgátló. Több napig kell enniük belőle, míg valamelyik szervüknél belső vérzés alakul ki.
2023. okt. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon jó rugósakat lehet kapni, ha sok van venni kell többet !

Nagyon érzékeny, negyed diót rá imádják ha hozzáér annyi neki !

2023. okt. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!