Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Àgyi poloskàval fertőzött...

Àgyi poloskàval fertőzött lakásunkból elköltözünk, tanácsokat kérnék mire figyeljünk hogy át ne vigyünk egyet sem?

Figyelt kérdés

Panel lakás.3x volt irtás az utóbbi 6 hétben, előtte is volt több-kevesebb sikerrel Úgy döntöttünk elköltözünk(családi ház).

Bútorokat,meg dolgok amik fából vannak mindent visznek majd tüzelni.

Àgyneműt, könyvek is kuka.

Tanácsokat kérnék mit tegyek,hogy az új házba egy darabot se vigyek át.

Köszönöm a válaszokat!


2023. okt. 24. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Hülye vagy

Ózongenerátor

2023. okt. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Még ha sikerülne is annyi ózont termelni, hogy a felnőtt rovarok elpusztuljanak, a petéknek akkor se lenne semmi bajuk, hiszen nem lélegeznek.


Minden ruhaneműt műanyag zsákban vigyetek magatokkal, legalább 60 fokon mosd ki. Az új lakásban is érdemes egy írtást kérni, mert a petéket viszitek magatokkal.


Házi megoldások felejtősek, ágyi poloskához szakembert kell hívni.

2023. okt. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

+ Az ózon hátránya, hogy megbolygatódnak a bogarak, elkezdenek menekülni és még jobban elterjednek. Amik nem tudtak elbújni, azok tényleg meghalnak de sajnos nagyon előrébb nem leszel vele.


A ruhákat a kimosás mellett szárítógépben is kezelni kellene, legalább fél óráig, 60 fokon. Ha nincs esetleg egy gőztisztító is megteszi, de csak az olyan ami nagyon magas hőmérsékletű, és nem túl erős a nyomása, a túl erős csak szétfújja őket.

2023. okt. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Gondolkodtunk annak idején az ózongeneràtorban,de a gyerekek miatt féltem...

Van gőztisztitóm(ilyen gőzpingvin)az is jó lehet?

Ruhákat úgy tervezem átvinni,hogy kimosom itthon(teraszon szárítom), zsákba teszem és ott is kimosom magas hőmérsékleten.

Műanyagba, műszaki cikkekbe is belemàsznak?azt hogyan kezeljék?

2023. okt. 26. 16:50
 5/6 anonim válasza:

Szia,


Én írtam a 3. hozzászólást. Annyi kis háttér infó, hogy nekünk nem volt ágyi poloska, de egy olyan szállodában voltunk ahol igen, és féltem, hogy hazavisszük ezért nagyon sokat utánajártam, és próbáltam megmenteni a magunkkal vitt cuccokat. Eltelt 2 hónap és nem észleltük a jeleit, szóval remélhetőleg sikerült.


Hőmérséklet szempontjából biztos, hogy jó a gőzpingvin is, viszont lehet túl erős a nyomása. A sajátomon úgy teszteltem, hogy kis morzsadarabokat próbáltam vele elfúj, ha sikerül sajnos túl erős. Nekem egy Karcher SC3 van, a kis kézi fejjel + egy textil-el használom, enélkül csak elfújná őket és nem érne semmit. Így néz ki: [link]

Esetleg ha a Tiédhez van ilyen textil azzal érdemes megnézni, hogy mennyire erős.


Még arra gondoltam, hogy ha nem jó a gőztisztitód hozzá és nincs szárítógéped akkor önkiszolgáló mosodában is ki lehet szárítani őket. Úgy néztem kb 2 ezer FT /16 kg ruha. Árban szerintem ez éri meg a legjobban. (Persze inkább egyszerre kevesebbet rakj bele, hogy jól érje őket a hő)


Műanyag dolgokba is bemehetnek, azokat addig amíg nem kezeled, légmentesen lezárható zacskókba tárold. A legbiztosabb az lenne, hogy valahogy hőkezeled őket. Ugyanúgy minimum 60 fokon, legalább fél óráig. Ezt sajnos én nem tudtam megtenni, így maradt a gőztisztító a textil fejjel. Ami pedig nem bírta a hőt, azt izopropil-alkohollal mostam át többször. (De elméletileg az alkohol nem valami hatásos!) Még láttam olyat is, hogy valaki ágyi poloska írtó port tett a zacskóba, és úgy hagyta 1-2 hétig, de nem tudom mennyire lehet jó.


Sajnos műszaki cikkekben is lehetnek, de az ritkább. Próbáltam keresni rá megoldást, de a hőkezelésen kívül nem nagyon láttam hatásosat. Szerintem erről érdemes lenne egy írtó véleményét kikérni, hátha ők tudnak valami jobbat. Mi csak telefont vittünk magunkkal, azt ugyanúgy alkohollal tisztítottam le, sajnos hőkezelni nem tudtuk.

2023. okt. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. okt. 27. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!