Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Az egér féreg dobozszámra...

Hucek2 kérdése:

Az egér féreg dobozszámra fogy. A csabdába nem megy bele. A fagyáklõs kukorica nem kelendő. Mit tegyek? Szép napot.

Figyelt kérdés
dec. 24. 13:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Vegyél egérfogót és álcázd valamivel hogy beleilleszkedjen a környezetbe és ne legyen felismerhető.
dec. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

"Mit tegyek?"

Mondjuk írd le magyarul a kérdést....

dec. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Milyen csapda? Sima egérfogó? Lehet, hogy nem jó csalit teszel bele. Próbáld meg dióval.

De ha patkányod van, az bonyolultabb. Nálam az csak a friss almára ment. Se dióra, se csokira, se kutyatápra, se semmire.

dec. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Plusz még, a patkánynak szokása elhordani a mérget. Ha tasakos mérget raksz ki, azt fűzd drótra, hogy ne tudja elvinni, csak helyben megenni, különben hazavisz 10 kilót is, mire annyit megeszik, hogy elpusztul.
dec. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

4. a patkány nagyon bizalmatlan a kajával. A kihelyezés után 1-2 hét is eltelik mire hozzányúl egy új, általa nem ismert ételhez. Utána is csak 1 példány kóstolja meg, aztán ha néhány napot túlél, akkor esznek belőle a többiek.

A patkényméreg pont ezért lassan hat, hogy mire az első példány az első bekajálát követően elpusztul, addigra a többiek is egyenek belőle.

Kérdező ha folyamatosan fogy a méreg, akkor lehet hogy annyian vannak hogy ha meg is döglik néhány, attól még marad bőven amelyik megeszi a mérget. Egyébként milyen méreg? Nem járt le 10 éve a szavatossága? :D

Az egérfogóba én csokis nápolyit tettem, az vált be, nem a sajt. A csapdát a közlekedési útjikba kell tenni. Fal mellé mondjuk.

dec. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy régimódi, de egy macska beszerzése nem opció?
dec. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szalonna kell neki vagy kolbász. Hagyományos egérfogó.
dec. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

5

Legutóbb két hétig nem ment rá semmire a patkány, de az almás fogó 1, azaz egy óra alatt elkapta, sötétedés táján. Addig alma nem volt ott tárolva, tehát nem ismerhette.

A pépes (tasakos) mérget is anno az első naptól elhordta. Csak nem hittem el, hogy olyan sok patkányom lenne, azért kezdtem drótra fűzni. Aztán pár hónappal később pakoláskor megtaláltam a patkányfészket, benne egy fél doboz bontatlan meg alig megrágott méreggel.

dec. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerezz egy macskát
dec. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Adj diót nekik.
dec. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!