Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A szúnyog/légy írtó spray meg...

A szúnyog/légy írtó spray meg öli a lisztmolyokat(élelmiszermoly)?

Figyelt kérdés

Elszaporodtak a konyhámban a lisztmolyok.Akartam venni moly írtót,de sehol nem árulnak ami kifejezetten a lisztmolyokra való,ezért vettem egy szúnyog/légyírtót az van ráírva,hogy jó a molyokra is.

Pár órája befújtam vele a konyhát,de nem nagyon használ......vagy csak több idő kell mire megdöglenek a molyok?



márc. 22. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Rájuk fújd.
márc. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet kapni molyragasztót, egy kihajtható háromszög alakú dolog, a belső oldalai pedig ragasztóval, és a molyokat vonzó vegyi anyagokkal vannak bevonva. Nem drága, és meglepően hatékony.
márc. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Olyan ragasztósat találtam,de spray kéne inkább.Mert az hatásosabb meg gyorsabb,ha lenne persze megfelő irtó..
márc. 22. 23:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem hatásosabb. A molyok jellemzően nem együtt mozognak, így hiába fújod le bármivel az épp repkedő példányokat, lesz másik. Ha nem tudsz uralkodni a helyzeten, akkor keress fel egy kártevőirtással foglalkozó céget. Nem olcsó, de hatékony. Továbbá lehet kapni levendula illatú illatosítókat, rakj egyet a ruhásszekrénybe, azt nem szeretik a molylepkék.
márc. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell dobni a fertőzött ételeket. (Ha azokra is fújtál, úgyis.) És aztán az összes polcot áttörölni pl. Domestossal. Ami maradt étel, azt pedig csavaros fedelű befőttes üvegekbe tedd, abba nem tud belemászni - se ki, ha abban is lenne. Amíg nem takarítasz ki, addig csak sok pénzt fogsz beleölni ezekbe az irtókba, de valahonnan mindig újra fognak szaporodni sajnos.
márc. 23. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5???
márc. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Az 5-ös csupa jókat ír, kivéve a Domestost. Azt mégis minek??? Nehogy megfertőződjenek a molyok? Az nem rovarölő, csak büdös lesz tőle.

Azt meg mások írják jól, hogy a spray többnyire csak azt öli meg, amire ráfújod.

A molyok nem csak úgy a semmiből jönnek, hanem valamilyen élelmiszerben vannak elszaporodva, és onnan jönnek elő folyamatosan. Ezért kell minden szóba jöhető dolgot (tészta, liszt, rizs, csoki, müzli, stb.) átnézni, és vagy kihajítani, vagy üvegbe tenni, vagy fagyasztóba tenni. Ha ezzel végzel, és pár hétig vigyázol, onnantól már tetszőleges módon irthatod ki a már kikelteket, mert nem lesz utánpótlás.

márc. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!