Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Elkezdődött a csótányinvázió?

Elkezdődött a csótányinvázió?

Figyelt kérdés
Nagyon jó idő van mostanság,így sokat szellőztetek.Ma este,ahogy kerestem egy elveszett játékot a fotel mögött a falnál találtam egy csótány tetemet,de ahogy megfogtam ez egy száraz volt,mert töredezett le mindene.1 hete biztos,hogy nem volt ott mikor felmostam.Tavaly volt sajnos a házban.Ősz óta nem találtam.Nem tudom ez a száraz egyed már egy jel lehet,hogy újra megjelentek a házban?!Lehet,hogy a padlószegély alól is kiseperhettünk egy régit,mert elég nagy rései vannak.Borzasztóan idegesít,mert nem tudom.Csapdát raktam ki és reménykedem,de félek elkezdtek visszatérni.
ápr. 14. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Csótány ellen nekem eddig csak a költözés vált be. Ha albérlet, költözz.
ápr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Koltozes? Hova? A pusztaba? Csotany mindenhol van ahol szennyvizhalozat van.
ápr. 15. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Csótány nincs mindenhol. Ahol rendesen és rendszeresen irtanak és takarítanak, ott nincs. 6 társasházban laktam eddig életemben. Ezek közül kettőben volt csótány. Az egyikben a szomszéd hozta fel, aki kukázott, és kukából hordott fel dolgokat. A másiknál egy élelmiszerbolt volt a földszinten évtizedekig - az vonzotta be a csótányokat. Irtani viszont nem irtották egyik helyen sem. A másik 4 társasházban egy db csótány nem volt soha.
ápr. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vagy te nem láttad őket.


A csótányprobléma elég összetett dolog.


1. Van olyan, amikor a koszos környezet miatt (nem a lakás állapota, hanem a ház környéke) vannak eleve csótányok. Azok mindenfelé keresgélnek, járkálnak.

2. Van a csatorna kérdése. Minden szennyvízcsatornában él csótány. Azok évente egyszer rajzanak, május-június táján. Mivel nagy számban mozognak, ezért sok helyen előfordulhatnak. A mi környékünk eléggé elit, de van amikor nappal is láthatóak. Ha ilyenkor valaki véletlen nyitva hagyja az ajtót, akkor bekaphat közülük párat,

3. Van az egyik válaszban leírt helyzet, hogy a társasházban van olyan mocskos hely, ahol meg tudnak maradni. A csótány ott fog megmaradni hosszabb távon, ahol megfelelő búvóhelyet, élelmet és vizet talál. A három közül a legfontosabb a víz. Víz nélkül pár nap alatt kinyiffan. A padlón talált kiszáradt példány, ha csak egy volt belőle (nem talált többet a kérdező), akkor egy ilyen kóbor, keresgélő darab volt, ami nem jutott vízhez és elpusztult.

4. Mikor kollégiumban laktam rendszeresen irtották a csótányokat előre bejelentett időpontban, megjegyzem, hogy én sosem találkozta velük máskor, csak ezekben az irtási időpontokban egy-kettővel. Ez azt jelenti, hogyha bolygatják a helyüket, akkor onnan képesek elmenekülni és más helyet keresni maguknak.


A lényeg: csótány bárhol előfordulhat, főleg a szennyvízhálózat miatt mindenhol van belőlük. A házban viszont csak akkor tud megtelepedni, ha ott kosz és rendetlenség van, valamint van vízforrás, amiből tud inni. Amikor először láttunk ilyen összeaszott vagy kábult példányt (mindig május-június tájékán, de idén 1 hónappal előbbre vagyunk), akkor mi is összerezzentünk, de azóta tudjuk, hogy nálunk sosem lesz belőlük több, mert tisztaság van és rend. Úgyhogy nem kell izgulni.

ápr. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kertes házban lakunk vidéken.Csak úgy elköltözni saját ingatlanból nem tudnék.Eddig nem láttam többet.A csapdákat most néztem át.4 hétig kint is maradnak,hogy figyelni tudjam.Takarítok és elvan pakolva mindig.Ügyelek a gyerekek miatt a környezetünkre.Búvóhely sajnos akad a laminált padló szegélye réses maradt,amit lecserélünk,ezért reménykedem mi van ha kisepertem takarításnál.Jó lenne elkerülni a permetezést,mert van egy földön kúszó gyerekem is.Remélem kedves 4-es válaszóló,hogy nem kell izgulnom.
ápr. 15. 09:48
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A laminált padló rése nem búvóhely. Átlagos rendrakás mellett, ahol nincs szemét szétszórva a házban, nincsenek ruhák, papírdarabok, dobozok stb szanaszét hagyva ott nem igen tud megmaradni a csótány. A kajamaradékot el kell pakolni, a vízlelőhelyeket meg kell szüntetni. Wc kagylóból nem igazán tud inni, a mosogató és a mosdó környéke a fő vízforrás, ott kell figyelni, de szerintem ez rendben van, mert csak a tetemet találtad meg, ami valszeg szomjan halt.
ápr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szúnyoghálót kell tenni az ajtóra, ablakra, valamint rovarhálót a szellőzőre. A mosogató és mosdó, valamint a kád túlfolyóit le kell takarni / be kell dugni. Éjszakára a mosdó és kád, vagy zuhany lefolyóját be kell dugózni. Ha ez nincs, akkor poharat kell rátenni. Amikor ajtón kell közlekedni, előtte-utána kémlelni a földet, nehogy bejusson egy. Ezek a tuti tippek váltak be nekem panelban.
ápr. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a csótány nem repül. Mi a csapadékvíz lefolyót hálóztuk le, mert az közvetlen a csatornahálózatba volt kötve. Ott elvileg feljuthatna.
ápr. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!