Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mi eszi meg a gyümölcseinket?

Mi eszi meg a gyümölcseinket?

Figyelt kérdés

Van egy magaságyásunk, benne eperrel. Már láttam, hogy pirosodik, de nem volt elég érett, gondoltam pár nap múlva leszedem. Mikor megnéztem, mindet megette valami. (Elég nagy harapásnyomok maradtak utána)

A cseresznyefánál is ugyanígy volt a helyzet, csak ott, mintha kis bogár ette volna meg, s ott elkezdett rohadni a helye, így ehetetlen.

Semmivel nem permetezünk, szeretném ha így is maradna. Ha van ötlete valakinek hogy mi lehet ez, és mit tehetek ellene, kérlek szóljatok!


Köszönöm


máj. 12. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Eper: csiga. Nagyon szeretik. Állítólah sörcsapda jó ellenük.
máj. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a magaságyást ilyenkor csirke hálóval körbehajtanám. Olyannal, amin nem fér át a csiga.
máj. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az epret szereti sok apró állat is, a mókusoktól kezdve az egyes madarakig sokminden. Láttam már macskát is epret rágni, nem ízlett neki, kiköpte, de nyilván azt már nem lehetett megenni. De főleg az egerek, nyulak, és a mókusok szeretik, nekik ez jó folyadék utánpótlás (és még finom is). Nagyon sok ízeltlábú is szereti az epret, a csigákról nem is beszélve. Én pár naponta kávézaccot szoktam kiszórni, a legtöbb állat és rovar nem szereti a szagát (mintha sóznám az ételt a tányéron, olyan mozdulattal szórom, szóval nem túl sokat egy helyre). De segithetnek az ilyen-olyan hálók és fóliák is. Az egyik barátom fokhagymát és vöröshagymát ültetett körbe az eper ágyás köré, a siker ...... :(

A cseresznyére nincs ötletem.

máj. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg meztelencsiga,nálam is így járt.
máj. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mindentudó99 ***** válasza:
Rigó is eszi
máj. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, én is ezt akartam írni, ha nagy harapásnyomok (vagy csípésnyomok) vannak, az bizony a feketerigó műve.

A cseresznye is érik? Vagy még zölden rágott bele valami? Kép kellene róla. Meg igazából az eperről is, anélkül csak vakon tippelgetünk.

máj. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 a cseresznyébe belekezdtek már félpirosan is, de mire tljesen megérett, a fele rohadásnak indult.
máj. 13. 20:40
 8/8 anonim ***** válasza:

7

Az teljesen normális és minden gyümölcsre jellemző, hogy sérülés esetén az érőfélben lévő termés megrothad, mert a sérülésen támad a monília.

Az okokhoz kellene fotó az aránylag frissen sérült, még nem rothadt gyümölcsről.

máj. 14. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!