Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Csótányos a lakásom! Mit...

Csótányos a lakásom! Mit tegyek? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már 1-2 hónapja megjelentek a csótányok! Eleinte csak 1 darabot láttam, akkor még nem tudtam, hogy az csótány. Rá egy hónappal (kb.) láttam még egyet, azután pedig egyre többet.

Már mindent megtettem amit lehetett, minden lehetséges lyukat betömtem, a konyhába alaposan takarítottam (minden bútort kihúztam, stb.) A konyhába látok szerencsére csak, a szobába nem jönnek be, de ami rossz, hogy a mikróban is láttam már (benne a melegítő térben is, és a házban az elektronikánál is, a szám mutatónál is...) Nem tudom mit tehetnék? Van egy olyan sejtésem, hogy a szomszédból jön, ugyanis ott elég higiéniátlanok az ott lakók (Nincs villanyuk, se gázuk (azt hiszem vizük sincs de ez nem biztos)) De ezt csak sejtem, nincs bizonyítékom.


Mit tudok tenni? Ha rovarirtókat hívok, semmit nem ér mert visszajönnek. A közös-képviselőnek félek szólni mert feltételezem semmit nem fog csinálni. Vagy muszáj cselekednie? Mit tudok tenni ha semmit nem csinál?


Kérlek segítsetek! Köszönöm!



2013. jan. 6. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Keress olyan rovarirtó céget, akik géleznek. Egy éves szerződéssel szoktak jönni, a szerződéskötés egy ezres egy évre, majd negyedévente 1700Ft. azóta egy db csótányunk sincsen.

Közös képviselő azért nem tud mit csinálni, mert ő a lakásokban nem irtathat, az a lakók dolga. a közösbácsi csak a közös területeken csináltathat irtást.

2013. jan. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha panelban laktok akkor csak a közös rovarirtás - MINDEN LAKÁS segíthet. Minden más "házi praktika" halál. Egyedül még azt megteheted, hogy igyekszed őket más lakásához csalni, de egyértelműen irtani kell, mert most még nem mennek be a szobába - de később be fognak járni. Még álmodban akár rád is mászhatnak. Megtezsik sajnos.


Ha viszont "fészekrakók" a szomszédaid akkor az irtásnak lőttek.

2013. jan. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 fúróferkó ***** válasza:
100%

A haverom 4 emeletes panelba költözött,a csótányok már ott voltak.

Minden,helyiségben MINDEN! fedelet borítást lebontottunk.

Még olyant i amire a normál európai lakos azt mondja ezt nem lehet, mert szegecselve van.Pl a szobákban a házgyári függőleges panelokat (10 centis hézagot)a mennyezetnél egy fenyődeszkával zárták le.A konyha sarkában egy függőleges csatorna végig húzódott a 4. emeletig,amiben csövek fűtés stb volt.A vaslemezborítás szegecselve volt,mindent levágtunk .Ilyenkor lehet látni mi minden takarítani való lenne egy panelházban.A Fűrdő-Wc is közös függőleges stanggal van.Szóval mindent lebontottunk,vegyszereztünk.a bogárlakók menekültek a függőleges aknán át a felső szomszédba.

Ezután minden átmeneti nyílást cement vakolattal el lett tömítve,újra fújtuk a vegyszert.Több év után sem találtak bogarat.

2013. jan. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Mindenkinek ment a zöld kéz!!!

Amúgy nem, nem panel. Régi építésű társasház.

2013. jan. 6. 19:09
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

"Ha rovarirtókat hívok, semmit nem ér mert visszajönnek."


Elég gyorsan leírtál minket... :)

Én azt mondom, első körben ne foglalkozz szomszédokkal, csináltass egy rendes csótányirtást a lakásban.

Ha a csótányokat behurcoltad régebben a lakásba, akkor nálad kell megszüntetni a gócpontot. Én is ajánlom a gélezős módszert, de ne olyan céget hívj aki 2-3 pöttyöt tesz a lakásba (márpedig a leírt 1000Ft-os történet olyan), négyzetméterenként legalább 1 pont szükséges, sok csótány és zsúfoltság kombinációban pedig akár a többszöröse is. Ha ezzel megszűnik, lehet örülni.

Ha nem, vagy később visszatérnek a csótányok, érdemes lenne puhatolózni a közös képviselőnél, honnan jeleztek csótányokat a házból - és nyomást gyakorolni a közös irtás irányába.

2013. jan. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Elnézést, nem a rovarirtókat hibáztatom, hogy vissza jönnek hanem azt olvastam, hogy ha nem nálam van a fészek (vagy nem csak nálam) akkor úgy is vissza jönnek egy két hónap múlva.


Még egyszer elnézést, ha félreérthetően fogalmaztam! :)

2013. jan. 8. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!