Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A légylárva mennyire veszélyes...

A légylárva mennyire veszélyes az emberre?

Figyelt kérdés
A spájzban megrohadt egy "eltévedt" krumpli egy nylon zacsiban és tele volt olyan kókusz reszelékhez hasonló izékkel. Lemostam mindent, amit csak találtam, de nem tudom hova hullott, potyogott még abból az apró szarból, mert alig látni.
2013. jún. 21. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire.


Miután a légylárva csak az elhalt/rothadó dolgokat eszi, ezért a világháborúk alatt előszeretettel használták a sebek tisztítására. Mindent megettek, aminek mennie kellett, de semmit sem bántottak, amit nem szabadott.

Bizonyos esetekben, különösen nehezen gyógyuló sebeknél (pl.: pók és kígyó marások) az USA-ban mai napig használják.

2013. jún. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi :-) Igen, erről amúgy én is hallottam, hogy pl. "csontikat" tettek sebekre, de azért még is beijedtem. :-)
2013. jún. 23. 17:14
 3/3 Sanyi 01 válasza:
Add el horgászoknak.Megveszik.
2020. szept. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!