Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit csináljak a szobámban...

Mit csináljak a szobámban lévő bolhákkal?

Figyelt kérdés
vmelyik nap beszökött a kutyám és néhány bolháját itt hagyta, tudom hogy emberben nem élnek meg ..... de csak el kéne távolítani őket
2013. jún. 26. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Ecetes felmosás, előtte alapos felsöprés, felporszívózás.

A sarkokban bolhaport, vagy rovarirtót is kiszórhatsz. Ahol és amit tudsz, azt porszívózd, naponta, ha tudod, többször is. (A bolhapetéket eltünteti, és annyira sokáig nem élnek ezek a dögök.) Ágyat kiporszívózni, ágyneműt, huzatot kimosni minél melegebb vízben, csakúgy, mint minden lakástextilt, párnát, stb.


És véleményem szerint attól nem lesznek bolhák a szobában, ha a kutya egyszer beszökik....

Viszont 600 Ft egy bolhanyakörv, ami négy hónapra megoldja a problémát.

2013. jún. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szomorú, hogy ilyen állapotban tartjátok a kutyát... Szégyen!
2013. jún. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm, megcsinálom, viszont nem 1x jött be és próbáltuk már a bolhanyakörvet de nem sokat segített...


#2 tényleg nagy szégyen hogy bolhás, de elhiheted vannak sokkal rosszabb helyzetben lévő kutyák is

2013. jún. 26. 17:19
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen nagy szégyen, és nem kellene törődnöd más kutyákkal csak azt az egyet rendben tartani.
2013. jún. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Neuhauser László válasza:

Édesanyám vett bolhanyakörvet, csepegtetős akármit, és egyebeket is

Lényegében egyik se használt, szegény eb azóta is folyton vakaródzik, és hordja a házba a blohákat

Ugyanez van a cicáival is....


1.200 ft - ért vette a cicanyakörvet, a kutyáé 1.300 ft volt


Van olcsóbb fajta is, de az tavaly nem vált be, ezért most megvette a drágábbat, de ez sem ér semmit.....


5-6 éve volt olcsó barna kicsit büdös bolhanyakörv, na az tényleg hatásos volt, feltttük, másnap csak úgy potyogtak a döglött bolhák az állatokból.....

Nem is volt rajtunk egy se

Most meg.....


Azelőtt (8-10 éve) meg volt a Chemotox - hoz hasonló, "Bogáncs" nevű bolhaspray, az azonnal ölt!

Bár ezt nem szerették az állatok, de hetente egyszer elég volt befújni vele őket, szinte azonnal eltűntek a bolhák....


De ilyet már nagyon régen nem láttam


De azt a jófajta barna színű, jellegzetes szagú bolhanyakörvet se, amit annak idején......


Minden évben vesz édesanyám mind a macskáknak, mind a kutyának, és mégis, tele vannak bolhával


Nyakra csepegtetős szerekkel is próbálkozott már, de ezek vagy nem érnek semmit, vagy nem lehet megfizetni őket.....

2013. jún. 27. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Etesd
2013. júl. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Neuhauser László válasza:

Na, ami nekem most bevált, az a RAID "lapkás" szúnyogirtó


Legyek és szúnyogok miatt vettem egyet, érdekes módon azóta egyetlen bolhát sem észleltem a szobában

(Előtte nálam is akadt rendesen)


Egy lapka 12 órás elvileg, reggel teszek bele újat, aztán estefelé kiveszem, és nem teszek bele másikat


Tehát fél naig bekapcsolom, aztán fél napig nem használom

Persze, nem is minden nap használom, szerintem egy 10-es csomag lapka két hétig minimum elég


TESCO-ban láttam 7-800 ft közt (Már nem tudom pontosan mennyiért) 30 darabos RAID lapka csomagot, ez több, mint egy hónapog elég, szóval szerintem ennyiért nem drága


Maga a készülék, 10 lappal, olyan 1.200-1.300 ft volt, ha jól emlékszem


Csak sajnos ez az állatok problémáját nem oldja meg

2013. júl. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!