Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Már volt egyszer egy irtó de...

Már volt egyszer egy irtó de még mindig mászkálnak rajtunk az ágyi poloskák. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Annyira elegünk van belőlük, félünk és nem tudunk mit tenni...

2013. júl. 31. 00:31
 1/5 amoza válasza:

Az idősektől hallottam, hogy régen sok poloska volt.

Talán irtani nem is tudták.

Úgy védekeztek, hogy az ágyba ne menjenek fel, hogy egy edénybe vizet tettek és azt az ágy lába alá helyezték.

Így nem tudtak felmászni az ágyra.

Valami hasonlót kell kitalálnod.

2013. aug. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
hello! nálunk is volt! általába 4 irtás kell hogy mind kipusztuljon! de siess! 1 nap alatt 5 új születik! és 1 hal meg (az anyuka meghal és 5 kicsinye lesz.
2013. aug. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A poloska éjszakára résekbe, repedésekbe húzódik vissza. Ezeket kéne megkeresni, és mondjuk Piretrinnel bepermetezni.
2013. aug. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

professzionális irtást kell kérni, rengeteg munkájuk van, mikor nálam megjelentek (szomszédból jöttek át a konnektoron keresztül, három nappal későbbre tudtak csak előjegyzést felvenni, pedig végighívtam az összes neten fellelhető profi/nak tűnő brigádot....


végül találtam megfelelő embert, aki kiküldte a kollegáját, majd kb. két órányi munkával megtisztította az összes lehetséges búvóhelyet, a falat és a plafont is végigfújta, azután 2 és fél órára elküldött otthonról, és azután félórányi alapos szellőztetés után lehetett már a lakásban nyugodtan tartózkodni.


azt a lelkemre kötötte, hogy a lakást ne hagyjuk el, aludjunk abban az ágyban, amiben eddig, hogy az irtáskor megzavarodott, szana-széjjelszaladt példányok a széndioxid-kibocsájtásunk alapján ugyanoda visszataláljanak, és végigsétáljanak az ágy körül kialakított "halálzónán", amit intenzív irtóanyag-permetezéssel alakított ki a gázmester.


nálunk elég volt egyetlen alkalom, de fertőzöttebb lakásokban, ahol már kisétált egy-egy példány látható helyekre, pl. a falra, ott kell kettő-három irtás is, úgy tudom; nekünk nem kellett, de mi nem is próbálkoztunk házilagos módszerekkel, mert nagyon megijedtünk, és nem akartunk időt veszítenic - jól tettük, mert a szomszédomnál épp ezért szaporodtak úgy el, mert hónapokig biokill-lel, protect-tel és társaival kísérleteztek, ami kb. annyit ért, mint halottnak a csók...


ha nálatok nem vált be a professzionális irtás, kérjetek másodikat - a harmadik alkalom legtöbb helyen garanciális, tehát ingyanes -, vagy hívjatok másik gázmestert, mert nem egyforma szerrel dolgoznak, mint kiderült; várni nem szabad, mert négyzetesen növekszik a dögök száma, ez tapasztalat.

2014. jún. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

még egy fontos dolog:


a szomszdokat mindenképpen értesíteni kell!!! mert ha nem teszi az ember, azzal az irtás sikerességét kockáztatja, mert ha nála ki is irtották, a szoszédból simán visszafertőződhet a lakása, ui. ezek ijedtükben mindenfelé menekülnek, át a szomszéd élakásba is a réseken, csövek mentén, konnektoroknál, stb., majd ha ott is irtanak, szépen visszamenekülnek az első "gazdájukhoz", szal kellemetlen, de szólni kell mindenképpen, az ember saját érdekében - sajnos én is ennek estem áldozatául, amikor a szomszédom nem szólt azonnal, csak két héttel később, amikor már nálam is megjelentek ismeretlen eredetű csípések, és kérdeztem, hogy szerinte ez mi lehet (jóban vagyunk, mégsem mert szólni, mert szégyellte...) de ti ne tegyétek! üdv, poloskamentes napokat kívánok minden erre járónak!

2014. jún. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!