Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogyan tudnám az egéret a...

Hogyan tudnám az egéret a hatodik emeletről kiírtani?

Figyelt kérdés

Kérem segítségeteket abban, hogy hogyan tudnám a lakásom erkélyéről kiírtani az egereket.

Első próbálkozásként volt a macska, de mivel a cicó velem együtt alszik éjszaka, így ez a megoldás nem vált be.

Második próbálkozásként vettem egérmérget a teraszra, azonban emiatt már nem engedhetem ki a cicót a teraszra. Eredmény még több egérpiszok, tehát az egér él és virul.

Harmadik próbálkozás ragacsos egérfogó a lyuk mellé három csíkban, bele dió. Eredmény a ragacs reggelre tele lett egérürülékkel, azonban sajna egeret nem fogott

Negyedik verzió, alaposabban körülrakott egérlyuk ragacsban kolbásszal. Ennek eredményét még várom holnap reggelre, de mivel a lyuk körül csak a földön tudjuk a csalit elhelyezni, kérdés, hogy függőleges falon a vakolaton tud-e közlekedni az egér?

Milyen távolságra kell egymástól elhelyezni a ragacsot, hogy eredményes legyen és milyen elhelyezési szisztémával?

Kérlek adjatok tanácsot, mert egyre elkeserítőbb a helyzet és szeretném végre kiírtani az egeret a lakásomból, illetve megakadályozni, hogy az épületben minél inkább elterjedjen? Egyáltalán hogyan lehetséges, hogy a hatodik emeletre fel tudott jönni?


Plusz infó: a ház tavaly nyáron szigetelt panelház.

Köszönöm előre is.



2013. aug. 25. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem,ezek már bent laknak a frissen elkészült szigetelésben,a hungarocellt nagyon szeretik,és ott bent már senki és semmi ellenség nem fér hozzájuk,szuper helyük van,

-és az egér tud menni a függőleges falon ,láttam,

2013. aug. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy szokványos egérfogóval, vagy korszerűsített változatával. Én a másodikat használom 100% erednánnyel.

[link]

2013. aug. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A ragasztós egérfogót egy karton papirra kell kinyomni

kör alakban.Közepére a csali,hogy érte kelljen menni .

2013. aug. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jól képzett házi cicus.
2013. aug. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ennek a fogónak is nagyon jó a találati aránya:

[link]

A ragasztó is remek, de ne spórolj vele, a kartonlapot kend le rendesen legalább 15 cm átmérőben, ne csak pár csíkban. A közepére rakd a diót, mogyorót, hogy kénytelen legyen belegázolni a ragacsba.

Az egérszarból látod, merre kavar a legtöbbet, oda rakd ki a fogót meg a ragacsot is.

2013. aug. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Jó móka még uborkásüveggel élve megfogni, akkor a macskával rendezhetsz gladiátorversenyt :)
2013. aug. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A ragacsot műanyag lapra tedd pl.nagy tejfölös doboz teteje,lényeg hogy legyen pereme,ne follyon le a ragacs,bábolnai bio ragacsot vegyél,ne 100 Ft-os vackot.A kartonpapír beszívja a ragacsot és nyugodtan sétál rajta az egér!
2013. aug. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A Bábolna-Bio még a kisebb nyulat is képes megfogni, az valóban kiválóan működik. Valamilyen nem nedvszívó felületre kell felkenni (PVC, vagy bármilyen műanyag lap, öreg csempe...), én legalább 15×15 cm-es darabot szoktam használni és majdnem a közepéig be kell kenni a ragaccsal minél szélesebb sávban, hogy mindenképpen bele kelljen lépnie. Csalinak szinte bármi jó: akár egész alma :) (vicces, de ez is bevált), kolbász darabka, dió, száraz kenyér...

Ahogy egy korábbi hozzászóló is mondta, érdemes a vonulási útvonalán elhelyezni a csapdát és pár napon belül meglesz az egér (ha több van ismételni kell az eljárást amíg el nem fogynak :) ).

2013. szept. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!