Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Gyapjastetű, takácsatka,...

Gyapjastetű, takácsatka, illetve ugróvillás probléma. Mit tegyek a növényeimmel?

Figyelt kérdés

Ha valakinek van már kártevőirtásban tapasztalata, kérem ossza meg velem!


A krotonomat megszállta a takácsatka, a dracénámat a gyapjastetű. Melyik vegyszer a leghatásosabb ellenük? Nem szeretném, hogy tönkre menjenek a kis dögök miatt.

Van egy madagaszkár pálmám is, aminek a földje valószínűleg már tele van ugróvillásokkal. Akinek ha dolga volt velük, hogyan irtotta ki őket a földből totálisan?

Ezenkívül van egy kis folyós virágom (fajtáját nem tudom), amit a hernyó rág. Az ellen mit tudok tenni? Leszedegettem amit találtam rajta, erre ma reggel megint összevissza volt szarva az egész növény a szekrénnyel együtt.



2013. szept. 5. 10:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Sok tapasztalatom nincsen, azonban azt hiszen egy majdnem elhalt törperózsát sikerült megmenteni a takácsatkáktól azzal, hogy ki lett helyezve a kertbe, ahol a hangyák elbántak a kis kártevőkkel. 4 tőből 3 megmenekült, és már lombosodik a növény.
2014. jún. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!