Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Peneszes a babmuszom, mi a...

Peneszes a babmuszom, mi a helyes gondozas ilyenkor?

Figyelt kérdés
Ket smaragdina bambuszom kozul az egyiknek a talajat teljesen ellepte a penesz. Ez a penesz feher szinu es olyan puha vatta szeru. Pont olyan mikor megromlik valmi es bepenesedik. csak ez a penesz teljesen feher. Mar regota lattam hogy valami baja van, szoval adtam neki tapszert de most azota teljesen ellepte a foldjet ez a penesz, sajnso mar csak csak kb a szalak fele zold a tobbi elszaradt. Mit csinaljak vele? Ugy faj a szivem erte hogy ilyen rosszul van. A masik szerencsere epp, eddig is messze volt a betegtol de most meg messzebb tettem. Kb 1 ed fel meter magas es kb 35 liter foldben van.

2013. nov. 12. 17:39
 1/2 10 deka farhát ***** válasza:

Nem nagyon értek a növényekhez, de kb. a penészesedés elején át kellett volna ültetni (már ha a bambuszt át lehet ültetni). Azzal, hogy tápszert adtál neki, valójában nem a bambuszt, hanem a penészgombákat láttad el további tápanyaggal, így természetes, hogy "gombamód" szaporodni kezdett.


Javaslom egyébként, hogy a másik bambusznál is végezz el egy talajcserét (ha lehet), mert a penésznek mikroszkopikus spórái vannak, amik lehet, hogy már ellepték a másik cserepet is, csak még nem kezdett el kifejlődni.

2013. nov. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hat lehet atultetem, bar mikor vettem mondtak hidegben nem szabad atultetni. Nagyon koszonom a valaszod. Igazad van, a masiknak is lehet baja tole igy is. Azthiszem elmegyek a kerteszetbe ahol vettem es tisztazom a dolgot kerteszekkel, bar jo lett volna ha nem kellett volna olyan messze mennem es akad itt egy virtualis kertesz. :)
2013. nov. 19. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!