Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A fürdőszoba ablak feletti...

A fürdőszoba ablak feletti része penészedik. (Beázás nincs, csak a páratartalom nagy. ) Jó megoldás, ha az ablak fölé egy ventillátort szereltetek be, a pára elszivására?

Figyelt kérdés

#penészesedés #magas páratartalom
2013. nov. 16. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne elég kinyitni az ablakot tisztálkodás után? Esetleg gyakrabban mint idáig?


A már ott lévő penészt meg - betartva a flakonon lévő figyelmeztetéseket - lefújni Szavoval.


Ma én is hasonlót csináltam, ott egy szellőző beépítésével kezdtem (sima, ventillátor nélküli, belül elzárható kivitel), utána meg Szavot neki...

2013. nov. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Úgy van, Ultra Szavó a király.

Ha csak évente 1x kell használnod, akkor megspóroltad a ventillátort.

Néhány évente meg úgyis ki kell meszelni.

2013. nov. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ja, és a műanyag szobaablakokon, vagy legalább a konyhaablakon legyen ilyen párátlanító rés... izé... majd megmondják a többiek, hogy hívják, ha fontos tudni a nevét:)
2013. nov. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2013. nov. 17. 18:18
 5/5 anonim válasza:

A penész az gomba, és élő. És mint majdnem minden élőnek: nedvességre (vízre) van szüksége. A víz, ami nem fröccsent, az pára (párából csapódik ki). A pára ellenszere a szellőzés. XXI. század ide-oda: legegyszerűbb-legolcsóbb az ajtó/ablak/szellőző-nyílás stb. és a huzat. Személyes tapasztalat: Én egy kis csuromvizes pici lakásban, kibontottam egy nemhasznált kémény-nyíllást (közp.fűt lett) bedugtam egy 110-es pvc könyököt és bele egy 2 méteres szál 110-es csövet le a padlóig és onnan "szív"(cca 1000+500 Ft) egy hét múlva puskaport lehetett bent tartani!!! Savó vagy nem Savó? Már senki nem ismeri a Hypo-t? Mit gondoltok,az uszoda vizét mivel fertőtlenítik?

Anyámnak lábkörömgombája VOLT. Minden csodaszer több ezer Ft,és olvasom a neten, x-y hypo-val kezelte. ZSENIÁLIS!!!

80/90 Ft Körömgomba a múlté, és a penész is elpusztúl a hypo-tol. Spricc-flaska,bele hypo,lepermetezni a felületet és jól kiszellőztetni!!!

2013. nov. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!