Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Az ágy háta mögött bepenészede...

Az ágy háta mögött bepenészedett a fal (támlás, kihuzható ágy). Most kijebb huztam a faltól (kb.8cm), és befújtam a falat "Fungi" penészölő szerrel. Falvédő feltétele segithet-e?

Figyelt kérdés

2013. dec. 3. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
A párát kell megszüntetni, hiszen bármit is teszel oda, ugyan úgy penészedni fog :/
2013. dec. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Segítene a jó szellőztetés.
2013. dec. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha falvédőt teszel rá, csak rontasz a helyzeten. Viszont kapható valamilyen páraelszívó kocka. (A nevét, ne haragudj, nem tudom.) Valamilyen sóból van, ami hidroszkópos tulajdonsága által magába szívja a levegő páratartalmát. Ha azt odateszed a fal alá, az segíthet. Egyébként É-i falról van szó? Mert akkor nem ártana egy szigetelő rétegen gondolkodnii.
2013. dec. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
v entillátort tegyél mellé. lassú fordulat is elég
2013. dec. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A falvédő szigetel, azaz segíthet bizonyos esetekben.

De a párát tényleg meg kell szüntetni. Jobb szellőztetéssel. Ez a Ceresit csak a pára nagyon kis részét tudja kiszedni, és ehhez képest nagyon drága.

2013. dec. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Hogy ha panelban laksz. Akkor az öregkora miatt van elkezdenek, kis szellőztetőt kéne beleszerelni a falba és úgy jó is lenne.


[link]

2013. dec. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 HZsóka ***** válasza:

Tapasztalataim szerint a penészesedés valamiféle szigetelési probléma következménye. A helyiséget körülvevő fal, mennyezet illetve padló érintkezéseinél is lehet gond, mivel ezek az elemek különböző hőmérsékletűek, közöttük hőszigetelést kellett volna beépíteni az épület létrehozásakor. Régen ezt gyakorta kihagyta az állami építőipar. Az ágy vagy más bútor közelsége miatt ez a hőkülönbség nagyobb, mert a meleg szobalevegő nem áramlik (ugyanez lesz a helyzet a falvédővel is). Általában akkor romlik a helyzet, ha az új, tökéletes szigetelésű ablakokat beépítik.

Csak azt tudom javasolni, hogy diszperziós falfestéket használjon a penész kiirtása után, majd úgy rendezze át a szobát, hogy az adott falhoz szorosan ne kerüljön bútor.

Ha a közelmúltban cseréltette az ablakokat, gondoskodjon a szellőztető rendszer utólagos beépíttetéséről.

Semmiféle párátlanító csodaszer ezen az építési hibán nem segít.

2018. jún. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!