Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Penesz elleni megoldas?

Penesz elleni megoldas?

Figyelt kérdés
A haloszobank fala peneszedik, az ablak korul es a fal sarkaiban. Szeretnem eltuntetni a peneszt, mert gyerek van a haznal es tudom, hogy karos. Probalkoztam termeszetes uton, pl ecet, de nem segitett, kb 2 het mulva visszater a penesz es egyre csunyabb a fal. Hosszutavu megoldast keresek, de legalabb olyat ami tavaszig megoldja a penesz-gondot, amikoris mar lehet festeni es a festekbe keverni valamit ami gatolja a peneszedest. Ultra szavo tuntette el elozo lakasunkbol a peneszt, de utana nagyon nehezen szellozott ki a helyiseg, es addig nem is lehetett benn tartozkodni, mert a kisfiamat annyira ingerelte, hogy fulladozva kohogott. Valami szagmenteset, vagy legalabbis kevesbe budoset keresnek. Koszi a valaszokat!

2014. jan. 4. 13:34
 1/5 JézusOm válasza:
Nekünk a ,,Szavo,, penész elleni szer vált be. Lefújtuk vele a penészt, hagytuk hatni pár percig, aztán ronggyal letöröltük. Csak az a baj a ,,Szavo,,-val, hogy erős klóros szaga van.
2014. jan. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az nekünk is bevált;) de lehet dm-ben fenyőillatút kapni, mi olyat vettünk és nincs penész szaga...:)
2014. jan. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
bocs elírtam nem büdös...előző voltam
2014. jan. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Túl gyenge a lakás szellőzése.

Félmegoldás lenne mondjuk a ház körbeszigetelése, az megszüntetné a penészedést, a páralecsapódás megszüntetésével, de egészségügyileg nem javulna a helyzet. (Csak hát nyilván a szigetelés rengeteg pénzbe kerülne.)

Ha modern, gumiszigetelésű az ablak, az a legfőbb probléma. Napi 1-2 szellőztetés semmi. Lehet beépíteni automata szellőzőt, ami a páratartalom túlzott megnövekedésekor kinyit, szellőztet.

2014. jan. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2014. jan. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!