Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Májkrémbe kevert patkányméreg...

Májkrémbe kevert patkányméreg hatásos lehet?

Figyelt kérdés
Már elég a nyestekből!! Kipróbáltunk néhány dolgot: elektromos riasztó, kutyaszőr, de nem igazán hatásos.

2014. jan. 9. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 1 az egyben kiették a dobozból .
2014. jan. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Évek óta küzdök a nyestekkel.

Már minden létezőt kipróbáltunk.


Írd meg, hogy hogy sikerült.

2014. jan. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 emir72 ***** válasza:

Mérgezni nem tudod: kihányja.

A patkányméreg a rágcsálók hosszú bélcsatornájához lett fejlesztve, egy ragadozóban lényegesen rövidebb utat jár be. Úgy van kitalálva, hogy egy ragadozóból (jellemzően kutya vagy macska) vagy némi gyomorirritáció után gyorsan távozzon (hasmenés), vagy jelentősebb irritáció révén hányás okozzon. Egyébként majd minden megmérgezett patkányra jutna egy elpusztult házi-kedvenc!

A riasztás csak átmeneti megoldást nyújt (nagyon értelmes állatkák, idővel rájönnek, hogy nincs veszély, csak úgy tűnik). Nálam a gázolajjal átitatott rongy tartott legtovább - csöppet viszont tűzveszélyes.

Nálam a csapdázás vált be. Többet is vettem, olcsóbbat-drágábbat, szinte ugyanúgy néz ki mindegyik, de csak egyik volt elég jó. Erre keress rá: Állatcsapda XM - a gyártó honlapján részletes infókat találsz, tanácsokkal. Riasztót is kinál, de csak korlátozottan ajánlja.

Évente 2-3 nyest jelenik meg, max egy hét alatt befogom, és viszem kirándulni. :) Persze hamarosan érkezik a következő. Néha-néha a szomszéd macskái is belefutnak, de leszoktathatóak a csapdáról, némi vizezéssel.

2014. jan. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 emir72 ***** válasza:
... élve fogja be, nem okoz sérülést, az állatvédőkkel sem kell vitáznod.
2014. jan. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is van nagy méretű élvefogó csapdám, csak éppen nem megy be.

Volt már benne macska és sün többször is.

Mit teszel bele, mert én már minden ételt kipróbáltam??

2014. jan. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 emir72 ***** válasza:

Több féle csapdát próbáltam (csak apróságokban tértek el, ezekben van a lényegi eltérés), de csak a fent említettel sikerül már évek óta nyestet is fognom.

Csalinak olajos halat, szalonna bőrt vagy pannónia sajtot használok.

Keress rá: "állatcsapda XM", ki fogja adni a gyártó honlapját (ha kiírnám a honlapcímet, megint letolna az admin :) ), ott részletes tanácsokat is találsz a használatról. De érdemes lehet felhívni a srácot. Mivel saját elmondása szerint nagykereskedőként évekig árult többféle élvefogót, a meglévő csapdád használatával kapcsolatban is tud tanácsokat adni, pl. mit alakíts át rajta egyszerűen, hogy többé-kevésbé használható legyen. Engem pl. lebeszélt a rókacsapdám cseréjéről, és elmondta mit tudok vele tenni, hogy be is fogja a rókákat.

2014. jan. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
KÖSZI!!
2014. jan. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ajánlom a német juhász kutyát.:)
2014. jan. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Arra vigyázzál, hogy nehogy megmérgezzél kutyát, vagy macskát, vagy ilyesmit vele. Max. ilyen bajuk lehet az állatvédőknek, aki a patkányokat védi kifejezetten az nem normális. Azzal nem kell foglalkozni, az elmére való, vagy valami kis gyerek, aki állatvédőnek érzi magát, de azokkal meg főleg nem kell törődni.
2016. júl. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!