Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Leanderem betetvesedett,...

Leanderem betetvesedett, fekete kis félgömb alakúak, és ragacsos. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
2014. jan. 21. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
A pajzstetveket mechanikusan is le lehet dörzsölni. De jó a pálinkás vattával való áttörlés is. Lakásban a rovarirtós permetezés nehezen megoldható. Meg lehet próbálni híg asztalos enyv (zselatin) ecsetel való felkenését, megszáradva magába zárja és elpusztítja a tetveket. Sajnos könnyű az újrafertőződés. A ragacsos nedv a tetvek által a növényből kiszívott cukros lé, amit részben nem tudnak felhasználni és kiválasztanak. Nyáron erre jönnek a hangyák.
2014. jan. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A káli szappanos permetezés is hatásos.A permeté megfojtja őket.Sokan használják ez gyümölcs fáik permetezésére is,rovarok ellen .Mellesleg ,a tapadó szer is kiváltható vele .
2014. jan. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a MOSPILÁN bejött. Ez egy részben felszívódó szer. A permetezést az észlelést követően hetente megismételtem. Egy hónap múlva minden nyom eltűnt és egész nyáron gyönyörűek voltak a leanderek. A megelőzéshez a növénynek adjál jó földet, ha kinőtte a cserepét ültesd át, és nagy melegben kis adagokban bőségesen locsold.
2014. jan. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, a Mospilan jó szer, vagy az Actara. Permetezni jobb (anyagtakarékosabb), de beöntözni is lehet. A mindenféle pacsmagolásokkal nagyon nehéz véglegesen megoldani a dolgot, mindig megússza néhány, amiről újra felszaporodik az állomány.

Mospilanból 8-10 l vízhez kell egy kis tasakkal. (Nyilván nem kell egy egész tasakkal bekeverni, csak az arány legyen ez.) Aztán csinálsz a szerrel egy normál öntözést, és kész.

2014. jan. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Fruzsi2012 válasza:
57%

próbáld hűvösebb helyen teleltetni, azért tetvesedik, mert meleg van neki télen a lakásban

Ezeknek a virágoknak bőven elegendő a 10 max. 15 fok teleltetéshez

2014. jan. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is Actarát használtam a narancsfám pajzstetveinek permetezésére, és nekem is bevált. Az írtak alapján nálad is pajzstetvek lehetnek. Bekevertem egy kézi spriccelőbe való mennyiséget, azzal szórtam meg, aztán a maradékot a tövére öntöttem. Egy hét múlva megismételtem (talán még harmadszor is megszórtam). Az előttem szólók már leírták a lényeget. Arra kell vigyázni, hogy betartsd az előírt keverési arányt, és ha a szobában van, akkor is a szabadban permetezz, és csak a teljes száradás után vidd vissza. Szemre, szélre vigyázni, utána spriccelőt elmosni és más célra nem használni (persze ezek magától értetődnek...)
2014. jan. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!