Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Társasházi tulajdonosok!...

Társasházi tulajdonosok! Előzmények nélkül munkavédelmi táblákat szereltek fel nálunk a lakásokra, arra ébredtem, hogy fúrják kívülről a lakásom oldalát! Kinél volt még ilyen mostanában?

Figyelt kérdés

Zöld nyilak, amik a kijáratot mutatják...!!!!

Mi a csuda ez??? Tud valaki valamit? Kinek szól egyáltalán? Miféle népek fogják ellepni a házat munka címszóval, akiknek fogalmuk sincs arról, hogy merre van a kijárat???

Bp. VIII. ker., 100 lakásos társasház!!!! Be se szabadott volna jönnie ennek a munkásnak!



2014. jan. 30. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tűz esetén világit hol a kijárat mi bajod vele, elfér a folyóson.
2014. jan. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A fentieken kívül???

Pl. hogy gondolom, nem ajándék, hanem az én pénzemet költötték el rá a megkérdezésem nélkül!

2014. jan. 30. 23:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Menekülési útvonal jelzése előírás szerint.
2014. jan. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj drága, hogy ezeknek már ezer éve fent kellett volna lenniük.

Nem pont világítósnak (bár ez az új szabvány), hanem normális, látható helyen lévő tábláknak.


A menekülési útvonalat mindenhol kötelező kitenni. Táblákkal, pontos térkép jelöléssel.

Az ajtókra is ki kell(ene) ragasztani, hogy "Menekülési útvonal".

Arról nem beszélve, hogy minden látható helyre "Dohányozni tilos!" táblákat is ki kéne tenni.


Ha tetszik, ha nem, erre bizony költeni kell.

Ha nincsenek kint a táblák, akkor egy ellenőrzés során nem 200 ezer forintot fog fizetni a társasház, hanem ennek a többszörösét büntetés gyanánt.

Akkor pedig majd azért pampogsz, mert az is a te pénzedből megy :))

2014. jan. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Örülj neki, hogy figyeltek erre! Ez kötelező. Lehet, hogy egy lakó vendége menekülne, aki nem ismeri a terepet, ha tűz van. Sőt amit még szoktam tapasztalni, hogy este kulcsra zárják a lépcsőházak kapuját, pedig az tilos! B

elülről nyithatónak kell lenniük.

2014. jan. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De ez MAGÁNTERÜLET!

NEM HIVATALOS épület!

Be se jöhet olyan, aki nem a házban lakik, vagy nem a házban lakó hívja.

Akkor KINEK SZÓL????


NEM világít a sötétben!


Egyik társasházunkban sincs ilyen, és soha sehol magánházban nem is láttam ilyet, pedig sok ezerben voltam már.


ami meg az értelmetlenségét illeti: most komolyan, aki a kapura rálátva állva nem ismer fel egy 12 nm-es kaput, annak egy 10x20 cm-es tábla fog segíteni?

Aki nem ismeri fel a lépcsőházat és a lépcsőt, mellette a liftet, és nem tudja, mire való, annak egy 10x20 nm-es ábra fog segíteni ebben?


A másik, amint írtam is már, én vagyok a birtokos, nekem a 200 E Ft-os, századeleji stílusban berendezett fehér-rózsaszín lakásfrontot ne rondítsák össze egy stilus- és színidegen zöld táblával!

2014. febr. 1. 01:14
 7/8 A kérdező kommentje:

A kérdés az volt: Kinél volt még ilyen mostanában?


NEKTEK VAN?????

2014. febr. 1. 01:16
 8/8 anonim ***** válasza:

Pedig fogják. Az OTSZ (Országos Tűzvédelmi Szabályzat) társasházak (bármely társasház) részére is előír szabályokat. Köztük a menekülési útvonal jelzését.

Azt, hogy világít -e, csak éjszaka látod. Új építésű társasházakban már 10 évvel ezelőtt is készítettünk ilyeneket. Nem kell ezen fennakadni, kell. Lehet, hogy eddig nem találkoztál vele, de egyre több helyen fogsz.

Veszély esetén a liftet meg amúgy se használhatod.

2014. febr. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!