Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogy tudom kiirtani a hangyaka...

Izoldaaa kérdése:

Hogy tudom kiirtani a hangyakat a lakasbol?

Figyelt kérdés
A nagyszobat mar korbefujtam hangyairtoval, de most meg a konyhaban tubtek fel megint, pedig ott mar reg nem lattam. Nem tudom honnan jonnek.
2014. márc. 23. 17:14
 1/9 anonim válasza:
Volt amikor sót tettünk a hangyaboly bejáratához. Próbáld ki, elv. hatásos.
2014. márc. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kertészboltban lehet kapni feromonos hangyairtót. Ilyenkor tavasszal a városi lakásokban is megjelennek, a vízvezeték csövei mentén szoktak közlekedni és mindeféle hasonló szűk járatban. Téli dermedtségből feléledve új bolyt akarnak építeni, keresik a megfelelő helyet.
2014. márc. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Most kimostam mindent kimostam, lemostam de bolyt nem talaltam.
2014. márc. 23. 18:44
 4/9 anonim ***** válasza:
Meg kell keresni a fészküket anélkül nem emgy, nekünk a lampéria mögött voltak, ki lettek öntve ecettel utána szilóval ki lett kenve a járatuk, azóta egy darab sincs.
2014. márc. 24. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez a csapda nagyon jól működött, a csalétket a sötét sarokba tettem, behordták a bolyba és mind elpusztult. Apró rózsaszínű dobozka, csak nehogy a szájába vegye a kisgyerek. Nálunk a dryfit alól jöttek be.

[link]

2014. márc. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"A VAPE hangyacsapda ezt tudja: a kis kazettácskák hormontartalmú fincsi eleséget tartalmaznak, amiket a szorgos dolgozók behordanak a bolyba, elsősorban a királynő táplálására! A dolgozók a hangyáknál simán beáldozhatók a szaporodás (és fennmaradás) érdekében, ezért hiába irt ki az ember akárhányat, amíg a féltve őrzött királynő odabent a bolyban termékeny, addig mindig lesz utánpótlás az elpusztított dolgozók helyett!


Ez a lényeg, és mással nem is érdemes próbálkozni. Igaz, türelem az kell hozzá, mert ha megöli az ember a kint kóricáló dolgozókat, akor nem lesz aki behordja a hormontartalmú táplálékot a királynőnek, illetve ha csak egy is feldobja a pacskert a méregtől, már nem etetik vele a királynőt. Okosak ám ezek a dögök;)


Szóval, ez a hormontartalmú bigyó - eleség - nem mérgező, csak terméketlenné teszi a királynőt, és így, utánpótlás híján szépen kipusztul a kolónia! Nálam ez kb 4-5 hét volt, de érezhetően egyre kevesebben grasszáltak kint, míg végül teljesen megszűntek létezni.


Ez kb 4 éve volt, és azóta se tértek vissza, pedig panelben lakom, ahol a korábban rendelt rendszeres, évi négyszeri céges irtás ellenére mindig visszatértek a kis dögök, de a hangyacsapdás irtás óta NEM! És nem mellesleg így sokkal olcsóbb is (az éves irtás 3600 ft volt/év, míg a VAPE asszem úgy 1000-1200 ft, és még maradt is belőle vagy két kis kazetta)...


Ja, és természetesen azóta se kellett használni a VAPE-t, mert a négy év ezelőtti írtás óta nem tértek vissza többet a hangyák! (Persze azóta már kidobtam a megmaradt kazikat, mert lejárt a szavatosságuk...) Próbáljátok ki, egyáltalán nem zavaró a jelenlétük, mert pivi pár centis műanyag dobozkákról van szó, amit ott kell elhelyezni, ahol a legtöbb hangya előmászik, és mindenhová kell tenni, ezért van a dobozban több kazetta. A hangyák ki-be mászkálnak a kis nyíláson, kihordják a pici gömböcskéket belőle, majd egyszercsak nem jönnek többet, és ennyi;)". http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__172888..

2014. márc. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszi szepen! Megnezem ezt a kazettasat.
2014. márc. 25. 13:45
 8/9 A kérdező kommentje:
Hogy talalhatnam meg a bolyt? Tegyek ki csalikajat es nezzem meg merre hordjak?
2014. márc. 25. 13:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahol vonulnak, rendszerint a fal mellett, a parketta lécénél, oda tedd, de mindig sötétbe, pl. szekrény mögé. Nekem a kanapé mögött volt és néhány nap alatt elintézte a bolyt is. Nincs több hangya.
2014. márc. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!