Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Pókszázlábú a lakásban, mit...

Pókszázlábú a lakásban, mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
Több helyen is olvastam, hogy nem telepszenek meg a lakásban, de én nyaranta naponta találok egyet a szobában :( Van szúnyogháló is, nem tudom, hogy jönnek be.. Volt valakinek hasonló problémája? Mit lehet ellene tenni?
2014. ápr. 13. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem ne akard kitenni oket, ragadozok es megeszik az osszes egyeb rovarodat. Valoszinuleg nyarod a huvosre mennek be hozzad es valami csak el bent, amit meg tudnak enni. Garazsban, pincekben elofordulnak, lehet nem az ablakon, hanem lentrol vagy pl. ajto alatt jonnek be. Tudom eleg felelmetesek. nyilaszaroidat ellenorizd vegig vagy tobb ne jojjon be, ha egyszer kiraktad az osszeset.
2014. ápr. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nálunk rengeteg volt az egyik évben.(én is irtózom tőlük,és irtottam is őket)utána még vagy 2 nyáron megjelentek,de az idén már semmi.
2014. ápr. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Dehogynem megtelepszenek, ezek az undormányok kifejezetten imádnak a lakásban/házban élni. Bárhol be tudnak menni, nem ismernek akadályt, és bármilyen kicsi résben el tudnak bújni úgy, hogy nem látod meg őket. Nagyon nem vagyok vegyszerpárti, de ezek ellen nem tudok mást kitalálni, ezért lila R*iddel (ultraerős csótány- és hangyairtó változat) szoktam lefújni őket, még az is nehezen hat. Elvileg utálják a fényt, ezért pár pillanatra meg tudod őket torpantani egy erős lámpával, amíg kitalálod, hogy hogyan tovább. Főleg pókokat és legyeket esznek, a táplálékforrások megszüntetésével valamennyire távol lehet őket tartani. Egyébként védett faj, de nagyon elbeszélgetnék azzal, aki védetté nyilvánította...
2014. ápr. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a (nem túl derűs :() válaszokat. Nem tudom hol a fenében jönnek be, én csak simán lecsapom őket, de ettől már olyan a falam, mint egy csatatér. Sajnos az sem hat meg, hogy védett, annyira undorítóak. A pókokkal nincs bajom, de ezek..:S
2014. ápr. 17. 23:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha sok pókszázlábú van nálad, akkor elsősorban én azon gondolkoznék el, hogy mi vonzza? Mert ugye ragadozó, megeszi a legyet, pókot ágyi poloskát, ezüstös pikelykét, szúnyogot. Ha sok van, az azt jelenti hogy táplálékból is sok van. Azt leszámítva hogy undorító, meg ijesztő, még semmi kárt nem csinál. Ellenben a táplálékaival.



Ha meg akarsz szabadulni tőle, akkor azt irtsd ki, amit eszik, és elvonul.



https://www.youtube.com/watch?v=MnKJzCUy9Tw


Egyébként egy ilyen szerkezet egyszerű és hatásos, gyorsan beszippantja, és ki lehet dobni.

2014. ápr. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!