Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mindenhol muslicák, fészek...

Mindenhol muslicák, fészek lehwt, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Üdv!

6. Emeleti lakásunkat ellepték a muslicák. Vagyis elvileg azok, nem tudom mi más lehetne ami hónapok óta itt van.. Vagy több.

a baj az, hogy mindenhol ott vannak (nem csak kinthagyott poharaknál- hol tárolnánk, nem evidens a konyhapulton?-), a szobákban, fürdőben, konyhában, nappaliban, mindenhol. És mindig. Letanyázhattak valahol a lakásban, vagy én nem tudom, de mit tehetek ellene?

Előre is köszi!



2014. máj. 3. 23:17
 1/4 A kérdező kommentje:
Lehet* bocsánat.
2014. máj. 3. 23:19
 2/4 anonim ***** válasza:
Pontosabban kellene meghatározni a szóbanforgó rovarok mibenlétét, mert az elvileggel semmire megyünk, amikor gyakorlati dologról van szó. Muslica (ecetmuslica, gyümölcslégy) alkoholos erjedésnél az alkohol "szagára" jön és az élesztőgombákból él. Lakásban azonban vannak olyan rovarok, amelyek padlóösszefolyók, szifonok pangó vizeinél baktériumokkal táplálkoznak és ott tenyésznek, lehet molyrajzás (ruhamoly, szűcsmoly, ételmoly, lisztmoly). Alaposan körül kell nézni és a kérdéses helyeket fertőtlenítrni kell.
2014. máj. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet akár tőzeglégy vagy lepkeszúnyog is. Ha a gyümölcsöt, üdítőket, stb-t eltávolítjátok, akkor nem lehet sokáig muslicafertőzött a lakásotok.
2014. máj. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

ki fogjuk takarítani a kérdéses helyeket. Alkohol nem erjed a lakásban, gyümölcs nincs kint. Ezek a dögök viszont - és egyre több más bogár is- mindenhol ott vannak.

2014. máj. 4. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!