Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Lódarazsak vannak. Hogyan...

Lódarazsak vannak. Hogyan tartsuk őket távol?

Figyelt kérdés
Van a kertünkben egy öreg orgonabokor. Idén egyszer csak megjelentek méretes lódarazsak. Idáig nem voltak, de most valamiért megjelentek. Nemrég kiakasztottunk darázscsapdákat, de nem sokat segít. Igaz, hogy folyamatosan tele vannak, de ha megdöglik 5, jön helyette 8. A kutyát már megcsípte egy (hál' istennek nem lett baja). Szerencsére ránk még nem támadtak. A bejárattól 3-4 méterre van a bokor, azért tartunk tőle. Ha éjszaka felkapcsoljuk a kinti lámpákat, akkor arra is jönnek. Volt már arra példa, hogy bent a konyhában égett a lámpa, és bemászott egy az ajtó alatt. A fészkük nem tudom, hogy hol van, mert mindig máshonnan jönnek. Arra gondoltunk, hogy esetleg a bokornak van valamilyen betegsége, és olyan nedvet ereszt, vagy tetvek, vagy olyan gomba van rajta, ami vonzza őket. Egyébként Dunabogdányról van szó, ha ez esetleg segít valakinek, és a szomszédban vannak disznók, tyúkok, és egyéb állatok. A válaszokat előre köszönöm!!!

2014. aug. 28. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg lódarazsak, akkor érdemes szakembert hívni! A lódarazsak elég agresszívak ha a fészküket veszélyben érzik, és 5-6 csípés megölhet egy embert.
2014. aug. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gáz perzselővel le kell őket perzselni. Nem lesz kedve csipkedni.
2014. aug. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a cserép alá költöztek a darazsak, szerencsére nem lódarázs, viszont annál több. Én is raktam ki csapdákat, de hiába fogott el sokat, továbbra is rengeteg volt. Még a talicska fognytyujába is beköltöztek. Egyszer kínomban, amikor nem volt otthon semmi, csak WD40, kipróbáltam eggyen, pillanatok alatt végzett vele, repülni már nem tudott, ahogy lefújtam. Igazából ez sem szüntette meg, de ha csak pár darab van, akkor az ellen még hatásos lehet, egyessével levadászni.
2014. aug. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elriasztásukra nincs mód, csak a csalogató anyag eltávolítására.

Szét kell nézni abban az orgonabokorban, mire mehetnek. Ha tetűk vannak, akkor le kell permetezni a bokrot, hogy ne csalogassák a darazsakat. Elképzelhető, hogy pl. döglött egér van ott, amit eszegetnek.

Ha nincs meg a fészkük, a szakember sem tehet semmit, a sajnálkozáson kívül.

2014. aug. 29. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy valami elpusztult állat lenne közötte, mert a leveleit szállják. Gondoltam, hogy lepermetezem, rosszabb esetben kiirtom, de még éjszaka is jönnek.
2014. aug. 29. 09:03
 6/6 anonim válasza:
használjon lódarázsirtó vegyszert.
2016. aug. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!